Animatorzy

• Zajęcia plastyczne

• Jak stworzyć wspólne dzieło bez pędzelków za pomocą własnych dłoni? Grupy Bibliokoderów i Bibliostworków próbują swoich sił na zajęciach z plastykiem - Panią Iwoną Górską.

Na zajęciach w środę dzieci pracowały etapami. Najpierw wykonały indywidualnie prosty rysunek kaczuszek i ptaszków odbijając swoje kciuki i opuszki palców wskazujących. Potem dzieci pracowały w grupach, gdzie mieszając kolory odbijały całe dłonie. Ostatnim etapem była praca całej grupy, gdzie odbijając krawędzie i wnętrze dłoni dzieci stworzyły piękne, kolorowe drzewo.

Młodsza grupa Bibliostworków na zajęciach w piątek w niekonwencjonalny sposób uczyła sie jak mieszać kolory obijając pieczątki z połowy jabłek. Podobnie jak starsi koledzy dzieci wykonały wspólną pracę odijając swoje dłonie - w ten sposób powstało "Pole tulipanów". Po zajęciach plastycznych bawiliśmy się w popularne gry: "Balonika", "Głuchy telefon", "Kolory" - do zabawy wykorzystaliśmy też chustę animacyjną.

• Projekt "BIBLIOKULTURKA" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.