Animatorzy

• Spotkanie z animatorem z elementami fizjoterapii

• 07.08.2018 r. na zajęciach w bibliotece gościł fizjoterapeuta Marcin Galwas. Grupa "Bibliokoderów" miała możliwość popracować nad swoją kondycją fizyczną wykonując różnorodne ćwiczenia.

Każdy z nas wie, że "W zdrowym ciele zdrowy duch" a także zna popularny slogan: "Sport to zdrowie". W bibliotece podczas zajęć wakacyjnych realizowanych w ramach projektu "Bibliokulturka" dzieci z grupy "Bibliokoderzy" mogły pod czujnym okiem fizjoterapeuty wykonać szereg ćwiczeń wzmacniających mięśnie, stawy i kręgosłup. Wśród narzędzi wspomagających pracę fizjoterapeuty znalazły się: taśma i guma rozciągająca, piłki do skakania, woreczki gimnastyczne, tunel, piłeczki pingpongowe, krążki i maty do masażu stóp. Dzieci podzielone na dwie drużyny wykonywały różnorodne ćwiczenia: chwytanie woreczków palcami stóp, tradycyjny "rowerek", dmuchanie piłeczek, pokonywanie toru przeszkód przy pomocy piłki do skakania, spacer z woreczkami gimnastycznymi po macie. Punkty karne polegały na robieniu określonej ilości przysiadów. "Bibliokoderzy" podczas zajęć świetnie się bawili. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia. W zajęciach uczestniczyło 18 osób.

W piątek 17.08.2018 r. również dzieci z grupy "Bibliostworki" mogły uczestniczyć w zajęciach z fizjoterapeutą. Dzieci poznały przyrządy służące do zajęć fizjoterapeutycznych. Pan Marcin rozdał dzieciom kolorowe balony i podpisał imieniem każdego dziecka. Dzieci miały za zadanie leżeć na brzuchu, potem na plecach z balonami w górze. Nie zabrakło toru przeszkód z woreczkami na głowie, pokonywania tunelu, przysiadach na kłującym przyrządzie do masażu czy skakania po linii na piłce. W zajęciach uczestniczyło 17 osób.

• Projekt "BIBLIOKULTURKA" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.