Ewa Owsiany

• 2013

• Po raz czwarty w historii kazimierskiej książnicy jej czytelnicy mieli możliwość wieczór 15 października spędzić w towarzystkie wybitnej krakowskiej reportażystki, felietonistki i pisarki - Ewy Owsiany. Spotkanie, zorganizowane w związku z opublikowaniem najnowszej książki autorki, pt. "Rekolekcje Rabczańskie księdza Karola Wojtyły" przyciągnęły do czytelni przedstawicieli lokalnych władz, nauczycieli oraz czytelników.

Pani Emilia Molska opowiedziała obecnym, nie tylko o swej przyjaźni z autorką ale także o formach literackich, które wykorzystuje w swej twórczości boahaterka wieczoru.

Najważniejsza osoba wieczoru opwiadała nam nie tylko o treści swej najnowszej książce ale także o tym jak książka powstawała, o swych zeszytach z zapiskami z rekolekcji prowadzonych przez młodego księdza Karola Wojtyłę i jego nieopisanej pamięci do twarzy i imion.

Montaż słowno-muzyczny zaprezentowały uczennice Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej, przygotowane przez Panią Beatę Kubiec.

Na zakończenie spotkania Burmistrz MiG Pan Tadeusz Knopek opowiedział zebranym o swym spotkaniu z papieżem Janem Pawłem II, prezentując fotografie dokumentujące to wydarzenie. Następnie Burmistrz wręczył autorce bukiet kwiatów (w imieniu wszystkich obecnych). Dyrektor Biblioteki - Nina Turek-Kwiecień - dziękując pani Ewie Owsiany za kolejne wspaniałe spotkanie przekazała w imieniu pracowników biblioteki album autorstwa Zdzisława Pilarskiego. Poeta regionalny, Pan Zdzisław Kuliś, obdarzył pisarkę tomikiem swych wierszy.

Spotaknie zakończyła Dyrektor Biblioteki zapewniając Panią Ewę Owsiany, że już czekamy na kolejne (piąte) spotkanie.

W wieczorze autorskim uczestniczyło 29 osób.

Dziękujemy za udzieloną pomoc Burmistrzowi Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Panu Tadeuszowi Knopkowi.

Dziękujemy za  uwiecznieniu spotkania Panu Zdzisławowi Pilarskiemu (ZDJĘCIA) oraz Radnemu Powiatu Kazimierskiego Panu Antoniemu Koceli (FILM).

Największe jednak podziękowania kieruję do Pani profesor Emilii Molskiej oraz Pani Beaty Kubiec... bez Pań zaangażowania i energii ten wspaniały wieczór nie był by możliwy do zrealizowania. Dziękuję :)))

Nina Turek-Kwiecień