Ewa Owsiany

• 2009

• W czwartkowy wieczór, 10 grudnia 2009 roku, krakowska dziennikarka i reportażystka Ewa Owsiany zaprezentowała
      w naszej bibliotece czytelnikom i uczniom swą najnowszą książkę. Spotkanie zorganizowane przez bibliotekę przyciągnło liczne grono osób, pamiętających poprzednią autorki w murach kazimierskiej książnicy. Imprezę swą obecnością zaszczyciły władze samorządowe.

Ewa Owsiany, autorka takich książek jak Zioła na tęsknotę, Uleczyć życie czy Nic straconego promowała swoją najnowszą książkę - Zachwyt i nostalgia. To zbiór reportaży z podróży, jakie odbyła autorka po wielu fascynujących i niezwykłych miejscach świata.

Autorka opowiada w swoich felietonach o Bizancjum, o cudach starożytnego Egiptu,przedstawia nam pełen uroku świat śródziemnomorski. Pani Ewa Owsiany była już gościem biblioteki, jak słusznie zauważył dyrektor - otwierając spotkanie autorskie składając powtórnie wizytę udowodniła, że posiada w Kazimierzy liczne grono wiernych czytelników.

Następnie pani Emilia Molska wygłosiła odczyt o najnowszej książce pani Owsiany. Częścią wieczoru autorskiego był występ uczniów z Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3,przygotowany przez Panią Beatę Kubiec, a zatytułowany Ewa Owsiany wierszem i prozą. Młodzi "aktorzy" zdobyli wielkie brawa kazimierskiej publiczności. Wielkie wrażenie na zgromadzonych zrobił występ Wioletty Frączek, uczennicy szkoły średniej,laureatki wielu konkursów muzycznych. Młoda artystka zaprezentowała twórczość Jacka Kaczmarskiego, spotykając się z gorącym aplauzem.

Na zakończenie uroczystości dyrektor biblioteki Andrzej Bienias wręczył dyplomy osobom zasłużonym dla naszej placówki, które pomogły w organizacji jubileuszu60-lecia biblioteki (24.11.2009 r.) pani dyrektor Jadwidze Zieleniewskiej oraz panu Jerzemu Drożdżowi.

Po gorącym pożegnaniu, pani Ewa obiecała ponownie odwiedzić Kazimierzę Wielką.

Biblioteka pragnie gorąco podziękować za pomoc w organizacji spotkania wszystkim przyjaciołom kazimierskiej książnicy zwłaszcza pani Beacie Kubiec.