Kodujemy - zajęcia dla dzieci

• kwietniowa sztuka

• Kwiecień w projekcie "Zakodowani w bibliotece" upłynął jako miesiąc artystyczny. Po kilku tygodniach nauki obsługi robotów Dash i Dot zaproponowaliśmy dzieciom zajęcia plastyczne. Nasi bibliotekarze pojawili się w dwóch kazimierskich przedszkolach, we wszystkich grupach 5-latków, trzymając w dłoniach styropianowe kule i farbki.

Na pierwszych z dwóch kwietniowych zajęć powiedzieliśmy dzieciom, że ich zadaniem będzie malowanie.

• styropianowe kule

• Zajęcia zostały podzielone na dwie części. W pierwszym dniu dzieci malowały styropianowe kule. Każde dziecko otrzymało jedną kulę a zadanie polegało na pomalowaniu jej farbkami na swój ulubiony kolor.

Roboty dash i Dot są koloru niebieskiego ale nie wszystkie dzieci zdecydowały się na użycie takiego właśnie koloru. Malując kule uzytko kolorów: niebieskiego, żółtego, zielonego i czerwonego a także pojedyncze w kolorach: różowym i pomarańczowym.

Dzieci z zainteresowaniem czekały co wydarzy się dalej i do czego będą im potrzebne pomalowane kule.

• Dzieła sztuki

• ....

• PROJEKT 'ZAKODOWANI W BIBLIOTECE" JEST DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDACJI BGK W RAMACH PROGRAMU "NA DOBRY POCZĄTEK"