• Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.
      • Love all, trust a few, do wrong to none.
      • William Shakespear
      • The only person who is educated is the one who has learned how to learn and change.
        • Rozdajemy "Paczki dla niemowlaków"

• Akcja "Niemowlakowi się czyta!!!" ruszyła, 12 października 2018 roku pierwsze niemowlaki oficjalnie stały się czytelnikami biblioteki otrzymując pierwsze biblioteczne paki dla niemowlaka. Od 20 sierpnia 2018 roku rodzice zainteresowani projektem mogli wypełniać Karty Zgłoszenia i zgłaszać do udziału w akcji dzieci, które spełniają następujące kryteria:

• Wiek dzieci objętych akcją w czasie jej trwania:  0-18 miesięcy
          • Adres zamieszkania dziecka – gmina Kazimierza Wielka lub powiat Kazimierski
          • Założenie karty czytelnika biblioteki
          • Udział dziecka i rodziców w spotkaniu podsumowującym akcję

• O akcji

• Pierwsze, 19 bibliotecznych paczek dla niemowlaków, trafiło w ręce maluchów w wieku od 1 tygodnia do 16 miesiąca życia. Zastępca Burmistrza Kazimierzy Wielkiej Łukasz Maderak i Dyrektor Biblioteki Nina Turek-Kwiecień (koordynator i pomysłodawczyni akcji) wręczyli mamom i dzieciom granatowe torby, w których można było znaleźć rzeczy dla dziecka i dla mamy:

• karty biblioteczne
          • body niemowlęce z hasłem akcji oraz logo organizatora (biblioteki) i partnerów (Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Kazimierza Wielka)
          • książeczkę z Serii Dobra Książeczka (o serii)
          • zakładkę do książki dla dziecka (drewniana biedronka)
          • kubek z logo biblioteki
          • krówki biblioteczne
          • przypinkę z logo biblioteki
          • 2 zakładki do książek dla rodziców
        • O akcji

Cele akcji:

1. popularyzacja czytelnictwa w lokalnym środowisku;
          2. zachęcenie rodziców do czytania niemowlętom;
          3. zachęcanie rodziców do częstszego odwiedzania i korzystania z biblioteki;
          4. rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i literackich oraz wrażliwości  na piękno literatury  oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i dorosłych,
          5. kształtowanie nawyku regularnego czytania oraz zainteresowanie dobrą lekturą.

Akcja „Niemowlakowi się czyta!!!” realizowana w ramach zadania REYADA 2018 – święto patrona biblioteki” i dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, program „Partnerstwo dla książki 2018. Akcja Niemowlakowi się czyta!!! przeprowadzana jest pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej.

• Do udziału w Akcji Niemowlakowi się czyta!!! można przystąpić w dowolnym dniu między 20 sierpnia a 7 grudnia 2018 roku.

Czas trwania akcji Niemowlakowi się czyta!!!: 20.08.2018 r. – 07.12.2018 r. lub do wyczerpania zapasów.

Aktywne niemowlaki, czyli te, które odwiedzą bibliotekę co najmniej 5 razy do 7 grudnia 2018 roku, czeka dodatkowa nagroda podczas REYADY 2018 - święta patrona biblioteki.

Zapraszamy po paki dla niemowlaka i do czytania.

• Projekt "REYADA 2018 - święto patrona biblioteki" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

• Akcja "Niemowlakowi się czyta ! ! ! " :