• Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach
        • Zbigniew Masternak

• W poniedziałek 23.09.2019 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Hugona Kołłątaja  w Kazimierzy Wielkiej odbyły się warsztaty o komiksie prowadzone przez pana Zbigniewa Masternaka. Pan Zbigniew Masternak to polski prozaik, autor scenariuszy filmowych, reportażysta i piłkarz. Uczniowie klasy 1 „a” i 1 „b” dowiedzieli się, że komiks to sekwencyjna historia obrazkowa, często z dodanym tekstem, wywodzi się już ze średniowiecza. Komiks to swego rodzaju książka, odbiorcami mogą być zarówno dzieci jak i osoby dorosłe.

• Zadaniem dzieci uczestniczących w zajęciach było „stworzenie” komiksu, jakiego akcja dzieje się w Kazimierzy Wielkiej. Każdy uczeń dostał kartkę papieru i podzielił ją na kadry. Teraz w ruch poszła wyobraźnia, gdyż trzeba było wymyślić ciekawą historię i zobrazować ją. Kolejnym etapem zajęć była prezentacja na forum klasy samodzielnie stworzonego komiksu. Prace dzieci były różnorodne, szkicowane ołówkiem lub kolorowane, z dymkami lub bez. Tematyka dotyczyła najazdu kosmitów na Kazimierzę, spotkania z postaciami z „Minecrafta”, wyprawy konnej, spotkania z koleżanką na placu zabaw, wypadku samochodowego, pożaru i wielu innych. Historie były opowiedziane w sposób interesujący i tajemniczy. Najciekawsze komiksy zostały nagrodzone najwyższymi ocenami czyli szóstkami. Podsumowaniem zajęć było wspólne zdjęcie.

• Projekt "BIBLIOKULTURKA 2.0" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      Projekt realizowany w ramach  V edycji Programu "Decydujesz, Pomagamy" organizowanego przy współpracy  ze spółką Tesco (Polska) Sp. z o.o. oraz Fundacją Tesco, zgodnie z umową o dofinansowanie projektu nr 20011/2019.

SPONSORZY:

PARTNERZY MEDIALNI: