• Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

• Wisława Szymborska
        • Karta czytelnika i katalog on-line

• Katalog komputeowy biblioteki znajduje się na stronie: www.szukamksiazki.pl

Znajdują się w nim wszystkie książki kupione przez Bibliotekę dla dorosłych od roku 2011 oraz 100% księgozbioru Filii dla dzieci.

Aby korzystać z katalogu logowanie nie jest konieczne.

Katalog znajduje się w zakładce:   SZUKAJ

Rezerwacja książek jest możliwa po zalogownaniu na swoje konto czytelnika.

Do logowania na konto czytelnika potrzebny jest:

• PESEL

• nr karty czytelnika (idnywidulany dla każdego czytelnika, nadawany w dniu zapisu do Biblioteki)

Wraz z końcem maja każdy czytelnik biblioteki, niezależnie od wieku tzn. nawet ten najmłodszy, może w naszej pracowni komputerowej odebrać bezpłatnie plastikową kartę czytelnika. Na karcie umieszczone są dane kontaktowe biblioteki, numery telefonów i adresy email służące do prolongowania terminu zwrotu wypożyczonych materiałów bibliotecznych (książek, czasopism, audiobooków i gier planszowych).

Każda karta zawiera kod kreskowy (indywidualny dla każdego czytelnika) oraz numer czytelnika. To dzięki temu numerowi możliwa jest rejestracja w portalu: SZUKAM KSIĄŻKI. W procesie rejestracji użytkownicy podają także PESEL i adres email. Logując się w portalu czytelnicy naszej biblioteki uzyskują dostęp do swojego konta czytelnika z domu. Za pomocą tego konta można:

• Sprawdzić listę aktualnie wypożyczonych zbiorów
          • Sprawdzić termin zwrotu
          • Przejrzeć historię swych wypożyczeń
          • Przeszukać katalogi on-line naszej biblioteki
          • Zarezerwować interesujące nas książki (każdy znajdujący się w bibliotece egzemplarz zarezerwowany czeka na czytelnika przez 48 godzin)
          • Można przeszukiwać bazę ponad 12 milionów książek z ok. 1800 bibliotek w Polsce
            i na świecie