• Światowy Dzień Misia Pluszowego

Kto z nas nie miał w dzieciństwie ulubionego pluszowego misia? Nasza biblioteka ma swojego ulubionego misia... to miś, który mieszka w bibliotece i spotyka się z dziećmi, kiedy tylko może.

Światowy Dzień Misia Pluszowego obchodzony jest 25 listopada. Dlaczego właśnie wtedy? Ponieważ w tym właśnie dniu, w 1902 roku w Stanach Zjednoczonych powstała zabawka Teddy's Bear.

• Z przykrością informujemy

Do dnia 29 listopada 2020 r. ustanawia się ograniczenie prowadzenia działalności przez biblioteki publiczne i naukowe, instytucje kultury oraz inne podmioty działające na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz.U. z2020r. poz.902) polegające na zakazie:

1) udostępniania zbiorów publiczności,

2) organizacji wydarzeń z udziałem publiczności – z wyłączeniem działań prowadzonych za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dziennik Ustaw rok 2020 poz.1972 )

• Komunikat

W związku z zapowiedzią zamknięcia dla użytkowników instytucji kultury, wynikającą z dużego przyrostu zakażeń koronawirusem, Biblioteka zostanie zamknięta dla czytelników od 7 (sobota) do 29 listopada (niedziela) 2020 roku. Zamówienia składane przez katalog on-line realizujemy do 6 listopada 2020 roku.

O ewentualnym przedłużeniu okresu zamknięcia poinformujemy w osobnym komunikacie.

Zachęcamy do korzystania z zasobów dostępnych w bibliotece cyfrowej POLONA.

• Lokalny Klub Kodowania

Po bardzo długiej przerwie w październiku udało się reaktywować zajęcia Lokalnego Klubu Kodowania. Zajęcia będą odbywać się w poniedziałek, środę oraz w piątek. W trudnym czasie pandemii w murach kazimierskiej biblioteki udało się zorganizować cztery grupy dzieci uczęszczające na zajęcia Lokalnego Klubu Kodowania. Podczas pierwszych zajęć dzieci  na początku poznawały takie pojęcia, jak kodowanie czy programowanie. Prowadzący ustalali również zasady, jakie mają panować na zajęciach.

• Mała książka - wielki człowiek

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do pobliskiej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytutu Książki w ramach projektu Mała książka – Wielki człowiek. Zapraszamy dzieci z roczników 2014-2017 do Filii dla Dzieci i Młodzieży.

Każdy przedszkolak, które przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

• Informacja

Godziny otwarcia i ograniczenia będą obowiązywały przez cały czas, kiedy w bibliotece będą przebywały na zajęciach opiekuńczych dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kazimierzy Wielkiej.

• Informacja

Czytelnicy, biblioteka będzie nieczynna przez kilka dni.

Od września:

• Nowe godziny otwarcia
          • Zakładanie karty bibliotecznej w holu
          • Wypożyczanie i zwracanie zbiorów w działach
          • Wyposażenie gier planszowych w holu
          • Zapisy na bezpłatne i płatne zajęcia

Masz termin zwrotu zbiorów między 27 sierpnia a 5 września - termin automatycznie zmieniony na 10 września .