• Znajdźmy wspólny język
        • 2019

• W sobotę 5 października odbyła się V edycja Nocy Bibliotek, ogólnopolskiej akcji, która w niekonwencjonalny sposób przyczynia się do promocji czytelnictwa i do korzystania z biblioteki. Hasłem tegorocznej akcji było „Znajdźmy wspólny język”.

Noc bibliotek rozpoczęliśmy o godzinie 18:00 spotkaniem przy grach planszowych. Z racji tego, że październik jest miesiącem bibliotek szkolnych gościliśmy u siebie nauczycieli z bibliotek szkolnych z SSP nr 1 oraz SSP nr 3 wraz z podopiecznymi. Wkrótce okazało się, że chętnych do udziału w Nocy Bibliotek jest bardzo dużo, więc uczestnicy zostali podzieleni na grupy: część z nich spędzała czas przy grach planszowych na Filii dla Dzieci i Młodzieży oraz Wypożyczalni dla Dorosłych, część na czytelni grając w grę na konsoli „Wiedza to Potęga”, część w Sali Komputerowej a najmłodsi w Sali Zabaw. Nawiązując do hasła tegorocznej akcji „Znajdźmy wspólny język” wśród gier znalazły się takie, które służyły integracji, ale też wnosiły treści edukacyjne, jak np. specjalnie dedykowana na Noc Bibliotek gra „Flirt z Markiem Hłaską."

• W dalszej części spotkania, chętni uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił we wspólnej rywalizacji w quizach Kahoot! z wiedzy na temat biblioteki oraz znajomości baśni Andersena. Następnie, dla rozluźnienia atmosfery i aby nieco odpocząć od rywalizacji chętne osoby miały okazję wziąć udział w zajęciach muzycznych.

Około godziny 20:30 – niczym w kinie - przy popcornie rozpoczęliśmy projekcję filmu familijnego pt. „Ptyś i Bill”.

Spotkanie zakończyliśmy około godziny 22:00. W wydarzeniu wzięła udział rekordowa liczba uczestników - ponad 100 osób!