• Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach
        • "Być jak radiowiec ..."

• We wtorek 17 lipca nasza biblioteka ponownie gościła Romana Czejarka, znanego radiowca, prezentera oraz autora. Spotkanie z wieloletnim prowadzącym audycje „Lata z Radiem” miało nieco inny charakter niż poprzednie, gdyż zawierało wiele elementów warsztatowych.

Dzieci i młodzież uczestnicząc w spotkaniu miały okazję spróbować swoich sił z mikrofonem. Uczestnictwo w spotkaniu zapewniały darmowe wejściówki. Z racji tego, że było dużo chętnych a specyfika spotkania wymagała pracy w mniejszych grupach, chętni do udziału w zajęciach zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe; średnio  po 15 osób.

• Nagłówek

• O godzinie 10.00 pracę rozpoczęła najstarsza grupa wiekowa – młodzież w wieku 11 + .  Nasz gość opowiedział pokrótce o sobie, o swojej pracy w radio. Następnie młodzież miała okazję sprawdzić się w roli dziennikarza radiowego oraz realizatora dźwiękowego nagrywając miedzy sobą krótkie wywiady a następnie przerobić nagrania tak, żeby nadawały się do audycji radiowej. Na koniec prawie dwugodzinnego spotkania okazało się, że młodzież ma dużo pytań, na które nasz gość ciekawie odpowiadał.

• Troszkę inny przebieg miało spotkanie Pana Romana Czejarka z młodszymi grupami wiekowymi. O godz. 12.00 odbyły się zajęcia dla dzieci w wieku 9 – 10 lat , a o godz. 14.00. dla najmłodszych w wieku 4 – 8 lat. Po nagraniu krótkich wywiadów między sobą dzieci bawiły się naśladując różne dźwięki, które nasz gość, jako fachowiec nagrywał a następnie montował. Co odważniejsi zaśpiewali piosenki lub wyrecytowali wierszyk. Zabrzmiały modne obecnie przeboje, ale też usłyszeliśmy stary szlagier „Radość o poranku” w wykonaniu 8-letniej Amelki. Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć profesjonalny sprzęt, jakiego Roman Czejarek używa podczas swojej codziennej pracy: różnego rodzaju mikrofony, nakładki na mikrofony, słuchawki, dyktafon itp.
          Każde spotkanie zakończone było wspólnymi fotografiami.

• Projekt "BIBLIOKULTURKA" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.