• Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach
        • Polska z ozobotem

• Na zajeciach 14 sierpnia starsza grupa dzieci miała okazję poznać podstawy programowania i nasze roboty – ozoboty, które sprawiają, że nauka staje się zabawą.

Wstępem do zajęć byłorozwiązanie krzyżówki, której hasłem był tutuł zajęć czyli „Polska z ozobotem”. Następnie wyjaśniliśmy sobie co to jest programowanie, co można zprogramować, kto to jest i czym się zajmuje programista. Potem dzieci poznały ozobota i sposób jego działania.

• Następnie dzieci miały za zadanie pomalować szablon trasy dla ozobota, z uzwzględnieniem podstawowych komend. Trasa przedstawiała mapę Poski, więc korzystając z okazji przypomnielismy sobie, gdzie leżą poszczególne krainy geograficzne oraz najważniejsze miasta. Miasta przedstawione były za pomocą symboli i niełatwo było je rozszyfrować, ale i z tym zadaniem dzieci dobrze sobie poradziły. Po skończonym malowaniu trasy przyszła chwila prawdy, czy ozobot wyruszy w podróż po Posce i czy wykona polecenia. Na koniec zajęć  dzieci, które pracowały w grupach miały okazję zapoznać się z pracą innych grup i wypróbować ich trasy, co sprawiło im dużo radości.

• Projekt "BIBLIOKULTURKA 2.0" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      Projekt realizowany w ramach  V edycji Programu "Decydujesz, Pomagamy" organizowanego przy współpracy  ze spółką Tesco (Polska) Sp. z o.o. oraz Fundacją Tesco, zgodnie z umową o dofinansowanie projektu nr 20011/2019.

SPONSORZY:

PARTNERZY MEDIALNI: