• Mikołaj w Pałacu Lacon

• W piątek 06.12.2019 r. w ramach projektu „Bibliokulturka 2.0” w Pałacu Lacon odbyły się warsztaty świąteczne, które poprowadziła Katarzyna Borowicz. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy I z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II W Kazimierzy Wielkiej z wychowawcą, panią Renatą Gaweł oraz uczniowie klasy III z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej z wychowawcą, panią Jolantą Brodko. Dzieci wykonały przepiękne ozdoby świąteczne: wianuszki z włóczki, choinki i bałwanki z patyczków po lodach oraz bałwanki z doniczek. Po pracy na dzieci czekał obiad.

Atrakcją tego szczególnego dnia była wizyta Mikołaja, który w towarzystwie misia i renifera obdarował przybyłych prezentami. Podsumowaniem świątecznego spotkania były zdjęcia z Mikołajem.

• To już jest koniec

• Biblioteczne Mikołajki były w tym roku wyjątkowe dla 100 naszych czytelników. Zaprosiliśmy ich do Pałacu Lacon w Kazimierzy Wielkiej, gdzie odebrali nagrody dla najaktywniejszych w 2019 roku. Co trzeba było zrobić aby otrzymać od nas książkę i Thumbthing? Możliwośći było kilka. Najprostsza droga to aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach bibliotecznych organizowanych w ramach projektu BIBLIOKULTURKA 2.0

Liczyła się każda aktywność: udział w spotkaniach autorskich i warsztatach, w zajęciach podczas ferii i wakacji a także w spotkaniach grup zabawowych Reyowe Smyki i Reyowe Starszaki. Najważniejsze jednak kryterium, które uprawniało do stania się posiadaczem "Baśni" Hansa Christiana Andersena lub "Bajek", obydwu z ilustracjami Jana Marcina Szancera to wypożyczenie z biblioteki przynajmniej 50 książek w 2019 roku. Rekordziści, którzy przeczytali ponad 200 książek, dodatkowo odebrali także specjalne upominki przygotowane przez Burmistrza Adama Bodziocha oraz Urząd Miasta w Kazimierzy Wielkiej.

zapraszamy za rok :)

• Projekt "BIBLIOKULTURKA 2.0" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    Projekt realizowany w ramach  V edycji Programu "Decydujesz, Pomagamy" organizowanego przy współpracy  ze spółką Tesco (Polska) Sp. z o.o. oraz Fundacją Tesco, zgodnie z umową o dofinansowanie projektu nr 20011/2019.

SPONSORZY:

PARTNERZY MEDIALNI: