• Czterech Muzykantów z Bremy

• Co spotkało głównych bohaterów po drodze do wymarzonego miasta i jak zakończyła się ich historia? Wiedzą o tym dzieci, które 26 sierpnia 2019 r. obejrzały występ studia teatralnego „ Krak – Art”. Tym razem dzieci i rodzice obejrzeli przedstawienie pt. „ Czterech Muzykantów z Bremy”, na podstawie baśni autorstwa braci Grimm opowiadającej  o przygodach czterech zwierząt - osła, psa, kota i koguta - które zostały zmuszone do opuszczenia swojego domu. Podczas wspólnej podroży do Bremy zwierzęta zaprzyjaźniają się, a dobra współpraca i pomysłowość pomagają im zdobyć nowy dom. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu, co wzmocniło przesłanie opowieści mówiące o tym, że słabszym trzeba pomagać, że zwierzęta też czują i należy im się odpowiednia opieka.

• Najmłodsi chętnie włączali się do spektaklu, angażując się w profesjonalną grę aktorów. Uczyły się miłości do zwierząt, szacunku do starości. Treść baśni, gra aktorów, piękne stroje, scenografia i muzyka sprawiły, że przedstawienie z pewnością pozostanie na długo w pamięci dzieci, jak też dorosłych widzów. Widzowie zaskakiwali swoją wiedzą, na temat miast, państw, zwierząt, odgłosów, zachowania ludzi, pomagały śpiewać.

Przedstawienie obejrzało 51 osób.

• Projekt "BIBLIOKULTURKA 2.0" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      Projekt realizowany w ramach  V edycji Programu "Decydujesz, Pomagamy" organizowanego przy współpracy  ze spółką Tesco (Polska) Sp. z o.o. oraz Fundacją Tesco, zgodnie z umową o dofinansowanie projektu nr 20011/2019.

SPONSORZY:

PARTNERZY MEDIALNI: