Tydzień Książki w Szkole Podstawowej w Kamieńczycach [2015]

• Tydzień Książki w Szkole Podstawowej w Kamieńczycach [2015]

• 1 października na zaproszenie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamieńczycach Dyrektor Biblioteki Nina Turek-Kwiecień wraz z delegacja bibliotekarzy (Joanną Kądziela-Kot oraz Gretą Dzikowską) uczestniczyła w obchodach Tygodnia Książki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Kazimierzy Wielkiej - Mariola Majchrowska, lokalni poeci ks. Jan Dudek oraz Zdzisław Kuliś. Byli także przedstawiciele rodziców. Dwie panie przeczytały dzieciom wybrane przez siebie wiersze.

Na tę okazję uczniowie ułożyli hasła propagujące czytelnictwo, które głośno wyrecytowali - tak też rozpoczęła się uroczystość. Podążając dalej tropem zachęty do czytania ks. Jan Dudek oraz Zdzisław Kuliś opowiadali jak zostać pisarzem-poetą; odczytali także swoje wiersze.

Filę dla Dzieci i Młodzieży M-GiPBP im. Mikołaja Reja w Kazimierzy Wielkiej prezentowała Dyrektor Nina Turek-Kwiecień. Zapoznała uczniów ze zbiorami bibliotecznymi, które można wypożyczyć oraz przedstawiła ofertę kulturalną, z którą wychodzimy do szkół.

Dyrektor Nina Turek-Kwiecień pokazała dzieciom przyniesione przez nas zbiory biblioteczne przeznaczone do prezentacji. Zaprezentowała gry, czasopisma oraz książeczki-gry przeznaczone do nauki czytania.

Po zaprezentowaniu się gości głos oddano uczniom: wspaniałe przedstawienie ubogacone strojami charakteryzującymi bohaterów powieści poszczególnych książek dla dzieci, opowieści o dziecięcej literaturze oraz repertuar piosenki dziecięcej - wszystko to uświetniło chwile spędzone w szkole.

A na koniec były nagrody dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wyrażamy też wdzięczność nauczycielom, którzy zechcieli nas włączych w obchody Święta książki.

Na zakończenie było wspólne zdjęcia. Mali artyści wraz z zaproszonymi gośćmi dumnie stanęli przed obiektywami aparatów.

Greta Dzikowska