• Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach
        • Grzegorz Krawczuk

• We wtorek 02.07.2019 r. w ramach Bibliokulturki 2.0: Wakacje w bibliotece odbyły się warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 6-8 lat.

Warsztaty rozpoczęły się od ćwiczeń w zakresie gamy, dzieci przy akompaniamencie muzyki śpiewały piosenki: "Panie Janie" i "Kurki trzy". Poznały także pojęcie kanonu i użyły go w praktyce do piosenki "Panie Janie".  Uczestnicy zajęć nauczyli się śpiewać 4 piosenki: "Na cztery i na sześć", "Wesoły żeglarz", "Lato" i "Lubię podróże".

Dzieci poznały sławnych kompozytorów: : Antonio Vivaldiego, Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwika van Beethovena i Fryderyka Chopina. Dowiedzieli się także o ciekawostkach z życia wybitnych muzyków i posłuchali fragmentów utworów muzyki poważnej m.in. „Cztery pory roku”, „Oda do radości”, „Dla Elizy”.

• Na zakończenie zajęć pan Krawczuk przeprowadził konkurs muzyczny w 3 kategoriach: piosenki dziecięce, muzyka filmowa i muzyka rozrywkowa. Wśród piosenek dziecięcych pojawiły się: „Mam chusteczkę haftowaną”, „Mało nas do pieczenia chleba”, „Była sobie żabka mała”, „Sto lat”, „Kurki trzy”. Muzyka filmowa to „Titanic”, „Piraci z Karaibów” i „Gwiezdne wojny”.

W kategorii muzyka rozrywkowa dzieci usłyszały piosenki: „Hej Sokoły”, „Oczy zielone”, „Despacito”, „Ona tańczy dla mnie”. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę: „Miłość w Zakopanem”. W warsztatach wzięło udział 16 osób.

• W czwartek 4 lipca w warsztatach muzycznych prowadzonych przez pana Grzegorza Krawczuka miała okazje uczestniczyć grupa dzieci w wieku 9-12 lat.

Warsztaty prowadzone z pasją  zaangażowały liczną  25 osobowa grupę. Dzieci podobnie jak ich młodsi koledzy uczyły się piosenek, dodatkowo w podziale na grupy miały okazję wygrywać rytm na instrumentach muzycznych do melodii granej przez prowadzącego. Ciekawostki z życia wielkich postaci ze świata muzyki ilustrowane wygrywanymi utworami zainteresowały dzieci i sprawiły, że słuchały z zainteresowaniem i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Konkurs „Jaka to melodia” odbył się w kategorii „Tańce narodowe”, „Muzyka filmowa” i „Muzyka rozrywkowa”. Najwięcej trudności sprawiła kategoria ”Tańce narodowe”, natomiast najłatwiejsza okazała się kategoria „Muzyka rozrywkowa”.  Warsztaty zakończył Sławomir i wspólnie odśpiewana piosenka pt. "Miłość, miłość w Zakopanem”.

• Projekt "BIBLIOKULTURKA 2.0" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      Projekt realizowany w ramach  V edycji Programu "Decydujesz, Pomagamy" organizowanego przy współpracy  ze spółką Tesco (Polska) Sp. z o.o. oraz Fundacją Tesco, zgodnie z umową o dofinansowanie projektu nr 20011/2019.

SPONSORZY:

PARTNERZY MEDIALNI: