• Spotkania ze specjalistami

W czwartek 23.08.2019 r. w ramach projektu: "Wsparcie reyowych grup zabawowych" odbyło się spotkanie z Marcinem Galwasem - fizjoterapeutą. Rodzice mogli dowiedzieć się o oknach rozwojowych wybranych umiejętności według skali Denuer dzieci od 2 do 18 miesiąca życia (więcej)

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkania ze specjalistami.

• Drzewo pamięci

Ustne przekazywanie tradycji było zawsze jednym z fundamentów naszej kultury. Dziś zatopieni w urządzeniach elektronicznych, każdy w swoim, utraciliśmy umiejętność rozmowy.  „Opowiedz, jak to było…”(więcej)

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Drzewo pamięci.

• Wizyta w straży

Podobnie, jak w ubiegłym roku dzieci biorące udział w spotkaniach wakacyjnych w projekcie Bibliokulturka 2.0 odwiedziły Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej. Jak zwykle na dzieci czekało mnóstwo wrażeń i atrakcji... czytaj więcej

• Wakacje z biblioteką trwają!

Zapraszamy do udziału. W przyszłym tygodniu wszyscy spotykamy się w poniedziałek o godz 9:50 pod siedzibą straży oraz w grupach we wtorek i środę o godz. 9:00 pod "Piekarnią u Ochenduszków"

• Jestem bezpieczny nad wodą - spotkanie z instruktorami pływania

Wakacje sprzyjają wyjazdom i odpoczynkowi m.in. nad wodą, dlatego ważna jest edukacja dotycząca bezpiecznej kąpieli. Często nawet dorośli nie wiedzą, które zachowania podczas wypoczynku nad jeziorem, morzem czy w aquaparku są niebezpieczne, dlatego już od najmłodszych lat należy je przybliżać i uczyć jak należy postępować w przypadku zagrożenia życia....więcej

• Odjazdowy bibliotekarz

77 uczestników wzięło udział w tegorocznym rajdzie rowerowym "Odjazdowy bibliotekarz", co idealnie wpasowało się obchody 70-lecia istnienia biblioteki. Mamy nadzieję, że przewijająca się wciąż "7" przyniesie nam szczęście na kolejne 700 lat istnienia i działalności (wiecej)

Zapraszamy do galerii Odjazdowy bibliotekarz.

• Ewa Stadtmüller

Teatrzyk Kamishibai inaczej teatrzyk butai to technika czytania i prezentacji wywodząca się z Japonii. W minionym tygodniu dzieci uczestniczące w zajęciach Bibliokulturka 2.0 miały możliwość poznania tej techniki na spotkaniu autorskim (więcej)

• Tworzymy instrumenty muzyczne

Bębenek baskijski czyli tamburyn to instrument perkusyjny z grupy membranofonów o nieokreślonej wysokości dźwięku... jak wykonać go w domu? Dzieci uczestniczące w zajęciach Bibliokulturka 2.0 juz to wiedzą :)

• Zaczarowany młynek

Przedstawienie, w wykonaniu grupy teatralnej Art-Re z Krakowa pod tytułem „Zaczarowany młynek”, będące luźną interpretacją rosyjskiej baśni pod tym samym tytułem obejrzeli 8 lipca 2019 roku uczestnicy zajęć Bibliokulturka 2.0

• Warsztaty muzyczne

We wtorek 02.07.2019 r. w ramach Bibliokulturki 2.0: Wakacje w bibliotece odbyły się warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 6-8 lat.

Warsztaty rozpoczęły się od ćwiczeń w zakresie gamy, dzieci przy akompaniamencie muzyki śpiewały piosenki: "Panie Janie" i "Kurki trzy"... więcej

• Plan na wakacje: Biblioteka

Zapraszamy na wakacje wszystkie dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Lipiec i sierpień 2019 roku będą pełne wydarzeń organizowanych w związku z realizacją projektów:

• Reyada 2019 - dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
          • Bibliokulturka 2.0 - dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
          • Wsparcie Reyowych grup zabawowych - dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
          • Kazimierski Festiwal Kulturalny - dofinansowanie ze środków narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2019
          • Aktywna 70-tka -  dofinansowanie ze środków Fundacji PZU
          • Wakacje w kazimierskiej bibliotece - dofinansowanie z programu "Decydujesz, Pomagamy"

Bibliokulturka 2.0: Wakacje w naszej bibliotece startuje 1 lipca 😁

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 do 12 lat 😆

Formularze zgłoszeniowe dostępne będą w bibliotece i na naszej stronie internetowej od 26 czerwca (środa)

W poniedziałki zaplanowaliśmy zajęcia dla dużych grup, w inne dni grupy 15 lub 20 osobowe (decyduje kolejność zgłoszeń) 😍Projekt "Bibliokulturka 2.0" jest dofinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Projekt "Wakacje w kazimierskiej bibliotece" jest dofinansowany z programu "Decydujesz, pomagamy".