• Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach
        • Piekarnia u Ochenduszków

• 6 oraz 7 sierpnia dzieci biorące udział w spotkaniach wakacyjnych, dzięki uprzejmości właścicieli miały możliwość zapoznać się z pracą  piekarni „U Ochenduszków”.

Przewodnikiem po piekarni była właścicielka pani Teresa Ochenduszka. Dzieci zobaczyły jak formuje się ciasto, wkłada surowe bochenki chleba do pieca i wyjmuje już gotowy, gorący i pachnący chleb. Pani Teresa Ochenduszka wyjaśniła do czego służą poszczególne maszyny, dzieci dowiedziały się także do czego służy tzw. ciepły oraz zimny stół oraz co to jest zakwas. Dzieci mogły zobaczyć w jakiej temperaturze piecze się chleb. Na koniec wizyty każde dziecko otrzymało słodką bułeczkę.

Temat piekarni kontynuowaliśmy w dalszej części spotkania w bibliotece na zajęciach plastycznych. Zadaniem obu grup było wykonanie bułeczek, chlebów, rogalików z plasteliny, dodatkowo grupa starsza zrobiła makietę piekarni.

• Projekt "BIBLIOKULTURKA 2.0" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      Projekt realizowany w ramach  V edycji Programu "Decydujesz, Pomagamy" organizowanego przy współpracy  ze spółką Tesco (Polska) Sp. z o.o. oraz Fundacją Tesco, zgodnie z umową o dofinansowanie projektu nr 20011/2019.

SPONSORZY:

PARTNERZY MEDIALNI: