• Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach
        • W Miejsko-Gminnej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja w Kazimierzy Wielkiej już po raz drugi zorganizowała akcję promującą czytelnictwo wśród najmłodszych pod nazwą: “Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”. Dzieci zostały włączone w poczet czytelników biblioteki, otrzymały karty biblioteczne i poznały księgozbiór Filii dla Dzieci i Młodzieży. Kluczowym momentem było rozdanie przedszkolakom książeczek: “Opowiadania przedszkolaka” i “Bajki na dobranoc” po to, by zaszczepić w dzieciach miłość do książek, a u rodziców wyrobić nawyk codziennego głośnego czytania swoim pociechom.  Ponadto w bibliotece odbyły się zajęcia plastyczne związane z pierwszym dniem jesieni: ozdabianie szablonu drzew suchymi liśćmi i łączenie liścia z jego cieniem oraz zajęcia muzyczne i ruchowe. Tegoroczna “impreza czytelnicza” objęła swoim zasięgiem: “Publiczne Przedszkole Samorządowe im. Parkowe Skrzaty” w Kazimierzy Wielkiej, “Bezpłatne Niepubliczne Przedszkole Motylek”w Kazimierzy Wielkiej, “Stowarzyszenie Twórcza Szkoła” w Cudzynowicach. Akcja weszła w skład projektu: “Partnerstwo dla książki” i została sponsorowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.