• Tydzień bibliotek

8-15 MAJA
        • 19.05.2021

"Znajdziesz mnie w bibliotece"

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2021 jest „Znajdziesz mnie w bibliotece”

Co roku Biblioteka Publiczna w Kazimierzy Wielkiej włącza się w dniach 8-15 maja, w obchody Tygodnia Bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Do aktywnego udziału w „święcie bibliotek” zaprosiliśmy naszych Czytelników. Szczegółowe informacje na temat reguł uczestnictwa w konkursach zamieszczaliśmy na Facebooku biblioteki.

PIERWSZY DZIEŃ zabawy skierowany był do maluchów w wieku 0- 3 lat,  których Rodzice wstawiali w komentarzach pod plakatem zdjęcia z ulubioną książeczką.

DRUGI DZIEŃ zabawy przewidywał złamanie kodu, co groziło odebraniem nagrody, dzieci były bardzo ciekawe rozwiązania, zdjęcia z rozwiązaniem szybko trafiały na stronę Facebooka.

TRZECIE DZIEŃ konkursów skierowany był do Czytelników w wieku 16+. Do rozwiązania była bardzo trudna  krzyżówka z hasłem: „Czytam bo lubię”, czyli nic dodać, nic ująć.

CZWARTY DZIEŃ, dzieci miały namalować bibliotekę. Ku naszemu zaskoczeniu przesłane prace przekształciły się w laurki z cudownymi życzeniami dla nas bibliotekarzy, byliśmy zachwyceni odzewem i cieszyliśmy się z każdej oddanej pracy.

PIĄTY DZIEŃ to ostatni dzień zabawy. Na zakończenie zorganizowaliśmy loterię fantową, do puli nagród dorzucił swą cegiełkę Zastępca Burmistrza Łukasz Maderak, podarował 5 plecaków z logo  Gminy Kazimierza Wielka. Było ponad 50 losów, każdy wygrywał, każdy mógł przystąpić do zabawy. Zdjęcia uzupełniały nasza stronę na Facebooku. Ponad 100 osób wzięło udział w konkursach, co nas bardzo cieszyło. Skończył się tydzień i zabawa, dziękujemy za zaangażowanie, uśmiech na twarzy, prośbę o więcej. Obiecujemy, że pracujemy już nad następnymi wyzwaniami dla Was, Kochani Czytelnicy.

• Już wkrótce

Strona jest w trakcie tworzenia