Maria Ulatowska

  • Maria Ulatowska [2014]

  • W myśl hasła promującego Dyskusyjny Klub Książki, czyli Dobre Książki i Kawa, nasze klubowiczki spotkały się 12 września 2014 roku o godzinie 17:00 z Marią Ulatowską.

   Autorka bestsellerowych powieści obyczajowych, kochająca przyrodę, zwierzęta i muzykę klasyczną. Warszawianka z urodzenia i z wyboru, związana z Bydgoszczą, o której mówi z dużym sentymentem. Gdyby mogła to mieszkałaby w kilku  miejscach jednocześnie, nam opowiadała o Warszawie, Bydgoszczy i Gdańsku. Studiowała prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz bankowość na SGH. Pracowała m.in. w Stołecznym Przedsiębiorstwie Handlu Wewnętrznego, w PP "Moda Polska", w Centrali Narodowego Banku Polskiego.

   Dobre książki pojawiły się w naszej bibliotece wraz z autorką, o dobrą kawę, postarała się biblioteka. Spotkanie miało bardzo kameralny charakter a uczestniczyły w nim tylko osoby, które biorą udział w spotkaniach DKK.

   Maria Ulatowska opowiadała zgromadzonym o tym, skąd czerpie inspiracje do pisania. Dowiedzieliśmy się, że książka "Kamienica przy Kruczej" poczatek swój ma w prawdziwej historii, która autorce opowiedział mieszkaniec tytułowej kamienicy. Niejednokrotnie zaczynając kolejne opowieści Maria Ulatowska zadawała zgromadzonym pytanie: czy znają Panie książkę...? Zaskakujące dla samej autorki było, że przy ani jednym z wymienionych tytułów nie zapadła cisza. Potwierdza to, że w spotkaniu uczestniczyły bezsprzecznie osoby, którym nazwisko Ulatowska nie są obce, podobnie jak i tytuły: "Sosnowe dziedzictwo", "Pensjonat Sosnówka", "Domek nad morzem", "Przypadki pani Eustaszyny", "Kamienica przy Kruczej", "Całkiem nowe życie" i "Prawie siostry".

   Dowiedzieliśmy się o trudach pisania powieści kryminalnych z innym autorem. "Autorka" napisana wspólnie z Jackiem Skowrońskim zaskoczyła samych twórców, którzy jak powiedziała Maria Ulatowska, sami zdziwili się, kto jest zabójcą bo zaplanowany był zupełnie innych z bohaterów książki.

   Marii Ulatowskiej towarzyszyły Małgorzata Winkler i Lidia Zielińska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. Uczestnicy spotkania mieli okazję zdobycia do swych książek autografu autorki, który zdobi także wszystkie książki znajdujące się w zbiorach biblioteki. Nie zabrakło także bukietu kwiatów dla naszego gościa oraz wspólnych zdjęć.

   Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i w całości finansowane było ze środków Instytutu Książki.

   Od lewej: Nina Turek-Kwiecień, Lidia Zielińska (opiekun wojewódzki projektu "O finansach w bibliotece") i Małgorzata Winkler (nasz opiekun merytoryczny).

   Od lewej: Monika Wendel, Joanna Kądziela-Kot, Greta Dzikowska, Nina Turek-Kwiecień, Maria Ulatowska, Barbara Janasik, Dorota Nowacka, Lidia Zielińska (WBP w Kielcach)

              

   NTK

    

    

  • Kontakty

   • Miejsko-Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja
   • g.dzikowska@bp-kw.pl
   • g.dzikowska@bp-kw.pl
   • (41) 352 12 11
   • ul. Kolejowa 17 28-500 Kazimierza Wielka 28-500 Kazimierza Wielka Poland
   • iod.rodo.ochrona@gmail.com - Inspektor Ochrony Danych
 • Galeria zdjęć

   brak danych