- Ogólnopolski Tydzień czytania Dzieciom 2022
- Tydzień Czytania Dzieciom 2021
- 9 Kazimierski Miesiąc czytania Dzieciom
- 8 Kazimierski Miesiąc czytania Dzieciom
- 7 Kazimierski Miesiąc czytania Dzieciom
- 6 Kazimierski Miesiąc czytania Dzieciom
- 5 Kazimierski Miesiąc czytania Dzieciom
- 4 Kazimierski Miesiąc czytania Dzieciom
- 3 Kazimierski Miesiąc czytania Dzieciom
- XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
Ogólnopolski Tydzień czytania Dzieciom 2022
- 31.05.2022
Mrówka
Miejsko – Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. M. Reja w Kazimierzy Wielkiej jak co roku włącza się w akcję czytania dzieciom czyli w „XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom” w ramach kampanii: „Cała Polska czyta Dzieciom”. Tegoroczna akcja odbywa się na przełomie maja i czerwca, jej hasło brzmi: „Klimat dla polskich autorów”. Chodzi o pokazanie, co polscy autorzy piszą i jak nas mobilizują do walki z globalnym ociepleniem i niszczeniem naturalnego środowiska. Za pośrednictwem czytających pragniemy zaprezentować dzieciom i młodzieży polską literaturę ostatnich lat, która opisuje fascynujący świat otaczającej nas i niestety zagrożonej naszymi działaniami przyrody, a także nakłonić młodych czytelników do refleksji ekologicznej oraz działań na rzecz ochrony klimatu i planety. Akcja zachęca do aktywnej promocji czytelnictwa. Wówczas gościmy w murach biblioteki reprezentantów różnych zawodów, przedstawicieli władz samorządowych, aby przeczytali uczniom opowiadanie, zapoznali ich ze swoim zawodem i opowiedzieli o rekwizytach, jakich używają w pracy. Dzięki temu dzieci poznają pozytywne aspekty wykonywanych profesji co ma ułatwić im wybór zawodu przyszłości. W akcji uczestniczą dzieci z przedszkoli: „Parkowe Skrzaty”, „Motylek”, „Sylabka”, a także uczniowie klas 0-III z Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej, Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej, Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Ks. Władysława Latosa w Kamieńczycach, Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Ks. Andrzeja Biernackiego w Wielgusie, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi „Szkoła Twórcza” w Cudzynowicach, Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Cudzynowicach.
31.05.2022 r. bibliotekę odwiedzili uczniowie klas 0 "a" i 0 "b" z Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kazimierzy Wielkiej wraz z wychowawcami: panią Beatą Jurołajć i panią Marleną Karbowniczek. Gościem specjalnym byli pracownicy sklepu "Mrówka". Dzieci posłuchały opowiadania pt. "Mam przyjaciela budowniczego", dowiedziały się o pracy w markecie. W zajęciach wzięło udział 42 dzieci.
- 07.06.2022
- To już drugi Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom w Kazimierzy Wielkiej. Dziś bajkową scenerią przywitało nas Przedszkole Sylabka. Gościem zaproszonym przez bibliotekę był Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Łukasz Maderak, który przeczytał książeczkę pt.: "Woda to skarb" autorstwa Konrada Sabika. W burzliwej dyskusji z przedszkolakami Burmistrz dowiedział się, jak oszczędzać wodę. Za wszelkie wskazówki i rady dzieci dostały od Zastępcy Burmistrza wielką torbę pełną słodkości. Bajeczki dzieciom przeczytali również wicestarosta kazimierski Michał Bucki, komendanci Powiatowej Komendy Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej oraz Dyrektor Urzędu Pracy w Kazimierzy Wielkiej - Rafał Gabryś.Również dziś bibliotekę odwiedzili uczniowie klas I „a” i I „b” wraz z wychowawcami: panią Elżbietą Żurek i panią Beatą Marzec z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kazimierzy Wielkiej. Gościem była pani Ewa Wojciechowska – plastyk, pracownik Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Uczniowie posłuchali opowiadania Silvi Serreli pt. „Lena. Co to znaczy być szczęśliwym?”. Praca plastyczna polegała na namalowaniu, narysowaniu lub wyklejeniu tego, co lub kto daje nam szczęście. Prace przedstawiały rodziców, rodzeństwo, ukochane zwierzątko, ulubioną potrawę. Dzieci miały możliwość pokolorowania martwej natury na sztaludze. Zainteresowaniem cieszyła się możliwość „zagrania” w teatrzyku kukiełkowym w przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek”. W zajęciach uczestniczyło 30 dzieci.
- 8.6.1995
- 1.1.2001