• styczeń 2018

• To był bardzo dobry początek realizacji projektu "Zakodowani w bibliotece", który nasza biblioteka realizuje w ramach grantu Fundacji BGK "Na dobry początek". W pierwszych zajęciach w ramach cyklu uczestniczyły dwie grupy 5-latków z kazimierskiego przedszkola "Parkowe Skrzaty" a ich nauce przyglądali się Zastępca Burmistrza Łukasz Maderak, Dyrektor przedszkola Ewa Włusek oraz wychowawczynie i rodzice.

Cykl zajęć "Zakodowani w bibliotece" trwać będzie do czerwca a każda z grup uczestniczyć będzie w tym czasie w 12 zajęciach z robotami Dash i Dot w przedszkolu. Jako dodatkowe atrakcje zaplanowaliśmy: teatrzyk i wyjazd do Centrum Nauki Da Vinci w Chęcinach.

Na pierwszych zajęciach dzieci uczyły się rozpoznawać kiedy robot jest samodzielny a kiedy kontroluje się go tabletem a także, jak:

- zmienić kolor świecenia

- jeździć do przodu i do tyłu

- jeździć szybko lub wolno

- wydawać zaprogramowane dźwięki (powitanie wszystkich gości nagraliśmy z dziećmi przed zajęciami)

- zmieniać kierunek jazdy robota

- wyłączać światełka w oku robota

• PROJEKT 'ZAKODOWANI W BIBLIOTECE" JEST DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDACJI BGK W RAMACH PROGRAMU "NA DOBRY POCZĄTEK"