• Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.
        • Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

• W sobotę 18.01.2020 r. odbyły się zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka. Dzieci zaśpiewały misiowi chóralne: „Sto lat”, a następnie poznały bohaterów zamieszkujących Stumilowy Las: Kubusia, Prosiaczka, Tygryska, Kłapouchego, Kangurzycę, Maleństwo, Królika i Sowę oraz chłopca Krzysia. Lekturą na zajęciach było opowiadanie pt. „Z wiatrem w zawody”, jakie po fragmencie „czytało” każde dziecko dzięki charakterowi książki zawierającej tekst i obrazek.

• Uczestnicy zajęć kolorowali bohaterów „Przygód Kubusia Puchatka” przy piosence z bajki. Następnie losowali zagadki z jajek niespodzianek dotyczące znajomości lektury. Końcowym etapem zajęć były zajęcia ruchowe: przekazywanie balonika i podrzucanie go, aby nie spadł na podłogę. Dzieci bawiły się też woreczkami i szarfami. W zajęciach wzięło udział 6 osób.

• Zdjęcia w Galerii