"350 lat Kazimierskiej

  • promocja książki

  • Laudacja ks. Rafała Dudały, słowo od autora i agapa złożyły się na promocję książki pt. „350 lat Kazimierskiej Świątyni", która odbyła się w środę, 20 listopada 2013 r. w czytelni Biblioteki w Kazimierzy Wielkiej.

   Książka ta, której autorami są Andrzej Bienias i Zdzisław Pilarski, jest owocem Roku Jubileuszowego 350-lecia istnienia naszego kościoła.

   Na początku spotkania wszystkich zebranych powitała Nina Turek-Kwiecień, dyrektor Biblioteki. Wśród gości byli m.in.: Jan Nowak, starosta powiatu kazimierskiego, dyrektorzy szkół z gminy Kazimierza Wielka, ks. kan. Marian Fatyga, proboszcz ze Skalbmierza oraz ks. Adam Kędzierski, proboszcz z Gorzkowa. W promocji uczestniczyło także blisko 70 osób.

   - „Do napisania tej książki skłoniło mnie logo, które zostało umieszczone na wydawnictwach parafialnych: w gazetce „Parafianin" i w Kalendarzu na rok 2013 oraz które zawisło na balustradzie chóru w naszym kościele" – mówi Andrzej Bienias, jeden z autorów.

   Laudację o książce wygłosił ks. Rafał Dudała, niegdyś wikary w Kazimierzy Wielkiej, a obecnie diecezjalny duszpasterz środowisk akademickich. 15-minutowa laudacja została przyjęta gromkimi oklaskami.

   Na koniec słowa wdzięczności wypowiedział także ks. proboszcz Janusz Mularz, który podziękował autorom za publikację i zapowiedział wydanie kolejnej w przyszłym roku.

   Spotkanie zakończyło się agapą przy wspólnym stole.

   Książka „350 lat Kazimierskiej Świątyni" została wydana przez Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej. Ma blisko 130 stron wydrukowanych kolorowo na kredowym papierze. Słowo wstępne napisał ks. prałat Tomasz Rusiecki, wikariusz biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego. 

   Tekst: Ks. Michał Haśnik

   ZDJĘCIA AUTORSTWA DOROTY I ZDZISŁAWA PILARSKICH >> GALERIA ZDJĘĆ

    

  • Kontakty

   • Miejsko-Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja
   • g.dzikowska@bp-kw.pl
   • g.dzikowska@bp-kw.pl
   • (41) 352 12 11
   • ul. Kolejowa 17 28-500 Kazimierza Wielka 28-500 Kazimierza Wielka Poland
   • iod.rodo.ochrona@gmail.com - Inspektor Ochrony Danych
 • Galeria zdjęć

   brak danych