• Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
        • Wisława Szymborska
    • Szkolenia 2019

• 25.10.2019

Wizyta studyjna w Bibliotece Publicznej w Starachowicach

25 października bibliotekarze z powiatu kazimierskiego (Miejsko-Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja w Kazimierzy Wielkiej, Gminna Biblioteka Publiczna w Bejscach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu) udały się z wizytą studyjną do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adolfa Dygasińskiego w Starachowicach. Dzięki uprzejmości Pani Jolancie Sopińskiej – Dyrektor Biblioteki w Starachowicach, bibliotekarze mogli zwiedzić bibliotekę – gmach główny oraz dwie filie.

• 25.10.2019

Plastuś

Punktem kulminacyjnym była wizyta w Filii dla dzieci „Plastuś”, która została wyremontowana w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek, będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki. Pomysłowo i gustownie zaaranżowana przestrzeń inspiruje; jako, że w przyszłym roku nasza biblioteka zmierzy się z programem infrastruktury i modernizacji Filii dla Dzieci i Młodzieży szereg rozwiązań podpatrzonych w „Plastusiu” można zaadaptować w kazimierskiej bibliotece.

Dziękujemy również za wspaniałą wycieczkę po Muzeum Przyrody i Techniki "Ekomuzeum" im. Jana Pazdura w Starachowicach.