• Znajdźmy wspólny język
      • Narodowe Czytanie 2021

• Juliusz Słowacki Balladyna

W weekend odbyła się IX edycja Narodowego Czytania. W wydarzeniu, któremu patronuje para prezydencka Rzeczypospolitej  brały udział placówki w całej Polsce, a nawet za granicą. W powiecie kazimierskim do Narodowego Czytania włączyła się między innymi Biblioteka Publiczna w Kazimierzy Wielkiej. W tym roku czytane były fragmenty „Balladyny" Juliusza Słowackiego. Tegoroczne Narodowe Czytanie realizowane przez Miejsko-Gminną i Powiatową Bibliotekę Publiczną imienia Mikołaja Reja w Kazimierzy Wielkiej odbyło się w sobotę, 5 września przed świetlicą w Gabułtowie. Do udziału w spotkaniu literackim zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych oraz średnich, a także wszyscy chętni mieszkańcy.