• Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.
        • Kieleccy uczniowie gościnnie w naszej bibliotece

• O tym, że czas spędzony przy grach planszowych jest inspirujący i upływa bardzo szybko przekonała nas wizyta klasy V e z SSP 25 z Kielc.

5 grudnia uczniowie klasy V e ze SSP 25 z Kielc wraz ze swą wychowawczynią oraz opiekunką spędzili w naszej bibliotece trzy godziny grając w gry planszowe. Wybrane pozycje gier z naszego dość pokaźnego zbioru cieszyły się dużym powodzeniem
          i zaciekawieniem uczniów. Na start poszły gry, które angażują większą liczbę osób, jak ”Gorący ziemniak” oraz „5 sekund”. W dalszej części spotkania dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. gry typu „Chińczyk”, Carcassone, „Monopoly Junior”, „Dobble”, „Kalambury”, „Pędzące żółwie” oraz, dla odmiany, gry zręcznościowe oraz ruchowe jak „Twister”, „Wygibajtuś”, „Kura i pióra”. W spotkaniu uczestniczyło 25 uczniów i 2 nauczycieli.

Autor zdjęć: Joanna Miszczyk SSP 25 Kielce.

• Rodzinne Boje Planszówkowe

• Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu, jakimi ostatnimi czasy cieszą się gry planszowe nasza biblioteka od kilku lat gromadzi je i wypożycza. Widząc rosnące zainteresowanie czytelników  - zwłaszcza tych młodszych postanowiliśmy zorganizować Rodzinne Boje Planszówkowe. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce w pierwszą sobotę kwietnia i okazało się sukcesem. Przybyło dużo uczestników zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych. Na pierwszy ogień poszły gry „Angry Birds – Chińczyk”, „Pędzące jeże”, „Pędzące żółwie”, „Gorący ziemniak” a także „Cluedo junior – kto zjadł ciastko”,  „Ego”. Następnie dzieci grały w grę podłogową  „Baśniowy alfabet” oraz „Wygibajtuś” oraz „Twister”.

• Przerwa wiosenno - świąteczna z planszówkami

• Wykorzystując wolne od szkoły dni, jakie przypadły na czas egzaminów ósmoklasisty oraz ferii wiosenno-świątecznych w dniach 15-19 kwietnia spotykaliśmy się codziennie, aby poznawać kolejne gry. W pierwszym dniu na dwugodzinnym spotkaniu graliśmy ponownie w „Angry-Birds – Chińczyk” a także „ Rodzinne Kalambury oraz w grę zespołową „Squla quiz”. Kolejnego dnia postanowiliśmy nieco odpocząć od planszówek i dzieci rywalizowały w quizach na temat znajomości baśni, bajek oraz legend w aplikacji Kahoot!. W drugiej części spotkania dzieci grały w grę playstaion „Wiedza to potęga”. W środę 17 kwietnia tematem spotkania były gry do nauki kodowania Scottie Go! oraz „Cody Ruby. Pozostając w temacie programowania oraz zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci wykonały kartę dla robota - ozobota o tematyce świątecznej. Pozostały czas poświęciliśmy na wykonanie pracy plastycznej polegającej na wyklejeniu szablonu jajka wielkanocnego plasteliną. W czwartek dzieci uczestniczące w zajęciach poznały nowe gry – młodsi uczestnicy „Wielką przygodę Tomka” a nieco starsi grę „Czary Mary”. Ponadto graliśmy w „Doubble”, „Bierki”, "Niebezpieczną Wyprawę". Drugą część spotkania czwartkowego poświęciliśmy na różne gry ruchowe a na koniec – aby odpocząć, bawiliśmy się w głuchy telefon. Ostatniego dnia graliśmy w „Dixit – Odyseja” oraz „Liczymy Pingwiny”, układaliśmy puzzle oraz klocki. W drugiej części spotkania dzieci wykonały wielkanocne zajączki oraz grały w quizy o świątecznych zwyczajach.

Spotkania z grami planszowymi będą odbywać się cyklicznie – najbliższe już w pierwszą sobotę maja o godz. 10.00 – zapraszamy!

• Gry planszowe w majowy, sobotni poranek

• Dnia 04-05-2019 r. w bibliotece miało miejsce spotkanie przy grach planszowych. Przybyło dziesięciu uczestników młodszych i starszych.

Grano m.in. w „Smurfy”, „5 sekund”, „ ego”, „Czary- Mary”, „ Monopoly”, „Zdrowe jedzenie”, „Wygibajtuś”, „Twister”, „Kurnik”, „Bierki”… Dziewczynki układały drewniane puzzle. Nie było zaciętej rywalizacji, tylko czysta gra. Gry w bibliotece pełnią wiele funkcji: uczą, integrują, bawią. Zabawa była wyzwaniem i dawała różne możliwości by wygrać. Nauka przez zabawę to jeden z najlepszych sposobów przyswajania nowych wiadomości i utrwalenia tych nabytych.

Do zobaczenia na następnym spotkaniu z grami planszowymi.

• Dzień Dziecka z grami planszowymi

„Dzień Dziecka” -  01 czerwca 2019 r. - a my gramy w gry planszowe. Odwiedziło nas siedmioro uczestników. Hitem spotkania okazała się gra „Biznes- Zamki”, gdzie zdobywanie nowych fortecy oraz wzbogacanie okazało się wciągającą zabawą. Młodsze dzieci grały w „ Angry Birds- Chińczyk”, „ Doubble”, podłogową grę planszową "Wesoły alfabet”. Kończąc zajęcia uczestnicy pokonywali labirynty, a także rysowali kolorowanki.