• Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach
        • Od 4 roku... 2018

• 29 września 2018 r. czterolatki odwiedziły Bibliotekę, aby czynnie włączyć się w akcję "Od czwartego roku bez książeczki ani kroku". To już trzecia edycja akcji promującej czytelnictwo wśród najmłodszych. Nie bez znaczenia jest data organizacji akcji, właśnie wtedy przypada Dzień Głośnego Czytania. W akcję włączyły się przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Samorządowego "Parkowe Skrzaty" w Kazimierzy Wielkiej oraz z Bezpłatnego Niepublicznego Przedszkola "Motylek" w Kazimierzy Wielkiej. Dzieci zostały obdarowane kartami bibliotecznymi i książeczkami pt. "Legendy polskie". W finale akcji uczestniczyła biblioteczna maskotka - Miś. Po części oficjalnej najmłodsi mogli pobawić się w Sali spotkań, a także zobaczyć biblioteczne roboty. Tegoroczna akcja jest realizowana dzięki projektowi "Bibliokulturka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.