• A to miej na pieczy, abyś czytał kiedy tylko możesz
      • Mikołaj Rej
        • Paki dla niemowlaka już rozdane

• Po raz drugi w historii nasza biblioteka miała przyjemność uroczyście przywitać nowych czytelników w wieku od 0 do 12 miesięcy i wręczyć im powitalne prezenty w formie "Pak dla niemowlaka". Zastępca Burmistrza Kazimierzy Wielkiej Łukasz Maderak i Dyrektor Biblioteki Nina Turek-Kwiecień (koordynator i pomysłodawczyni akcji) wręczyli dzieciom i ich rodzicom 20 pak w ramach akcji "Niemowlakowi się czyta!!!". W 2019 roku biblioteka publiczna w Kazimierzy Wielkiej obchodzi jubileusz 70-lecia swego istnienia i przez cały rok reazlizuje działania w ramach projektu "REYADA 2019 - święto patrona biblioteki..." dofinansowanego ze srodków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, program „Partnerstwo dla książki 2018. Akcja Niemowlakowi się czyta!!!”  przeprowadzana jest pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej.

• Co rozdaliśmy w tym roku

• W tegorocznych pakach znalazły się:

• karty biblioteczne małych czytelników
          • body niemowlęce z hasłem akcji oraz logo organizatora (biblioteki) i partnerów (Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Kazimierza Wielka)
          • książeczkę PUCIO UCZY SIĘ MÓWIĆ (o książce)
          • zakładki do książki
          • kubek z logo biblioteki
          • krówki biblioteczne
          • długopis

• Cele akcji

• popularyzacja czytelnictwa w lokalnym środowisku;
          • zachęcanie rodziców do czytania niemowlętom;
          • zachęcenie rodziców do częstszego odwiedzania i korzystania z biblioteki;
          • rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, literackich i wrażliwości  na piękno literatury  oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i dorosłych;
          • kształtowanie nawyku regularnego czytania oraz zainteresowanie dobrą lekturą.
        • Co dalej?

• Najaktywniejszych małych czytelników nagrodzimy dodatkowo 6 grudnia podczas finału REYADY 2019 dodatkowymi prezentami - .niespodziankami. Wszystkie maluchy i ich rodziców zapraszamy w każdy czwartek w godzinach 10:00 - 11:30 na zajęcia grupy zabawowej Reyowe Smyki (o grupie) a wszystkich zainteresowanych paką w ramach akcji "Niemowlakowi się czyta!!! zachęcamy do zgłoszeń w 2020 roku.

• Uczestnikiem akcji „Niemowlakowi się czyta!!!” może zostać każde dziecko, które spełni następujące kryteria:

• Wiek od 0 do 1 roku życia;
          • Adres zamieszkania: gmina Kazimierza Wielka, ewentualnie Powiat Kazimierski;
          • Założenie lub posiadanie karty bibliotecznej;
          • Udział dziecka i rodzica w spotkaniu podsumowującym działania.

W ramach akcji dzieci i rodzice otrzymają:

• Kartę biblioteczną;
          • Body z logo akcji;
          • Książkę odpowiednią do wieku dziecka;
          • Kubek z logo;
          • Zakładki do książki;
          • Inne.
    • Projekt "REYADA 2019 - ŚWIĘTO PATRONA BIBLIOTEKI (edycja X jubileuszowa w 70te urodziny biblioteki" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.