• A to miej na pieczy, abyś czytał kiedy tylko możesz
        • Mikołaj Rey
        • Niemowlakowi się czyta!!!

• Akcja „Niemowlakowi się czyta!!!” skierowana jest do rodziców dzieci w wieku od 0 do 2 roku życia, których adres zamieszkania to  gmina Kazimierza Wielka, ewentualnie Powiat Kazimierski. Liczba pak w 2020 roku była ograniczona tj. 15. Aby uczestniczyć w akcji rodzic zobowiązany był do założenia dziecku karty biblioteczne a także jej aktywowania. W akcji mogły także uczestniczyć dzieci, które miały już karty biblioteczne i spełniały pozostałe wymogi tj. wiek i adres zamieszkania. Mimo sytuacji epidemicznej rozdawane w ramach akcji paki dla niemowlaków cieszyły się dużą popularnością. W skład pak wchodziły:

• karta biblioteczna
          • książka Herve Tullet "Turlututu i przepraszam za pardą"
          • "Sensoryka dla smyka" - 30 rozwijających zabaw sensorycznych
          • kubek termiczny z logo REYADA 2020

Kata zapisu do biblioteki

Karta zapisu do akcji

"REYADA 2020 – święto patrona biblioteki" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, Partner Fundacja PZU