• Odwiedziny ZPSWR z Cudzynowic

• Pracownicy biblioteki w dniu 14-01-2020r. zorganizowali zajęcia dla wychowanków Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Cudzynowicach. Pracę z dziećmi rozpoczęliśmy od przeczytania książeczki z serii Kicia Kocia pt. „Zima”. Następnie wykonano bałwanka z płatków kosmetycznych. Zagadki sprawiły, że na sali pojawił się gwar i śmiech, gdyż odpowiedzi na pytania były różne, raz dobre, a raz złe. Gimnastyka rozruszała towarzystwo, rzut do celu, to było następne zadanie. Uczestnicy poznali małe roboty „Ozoboty”, rysowali dla nich trasę w różnych kolorach, a to oznaczało zadanie do wykonania dla robota. Skoro zima, to budowanie igloo z plastikowych kubeczków. Budowanie wyzwoliło ducha rywalizacji. Ćwiczenia z chodzeniem z woreczkiem na głowie były nie lada wyzwaniem, ale i tu cel został osiągnięty.

W zabawach brało udział 12 dzieci i 3 opiekunów.