• A to miej na pieczy, abyś czytał kiedy tylko możesz
      • Mikołaj Rej
        • REYoWY Super Czytelnik

• Konkurs REYoWY Super Czytelnik ma na celu:

• popularyzacja czytelnictwa w lokalnym środowisku;
          • zachęcanie mieszkańców do częstszego odwiedzania i korzystania z różnych usług biblioteki;
          • rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, literackich i wrażliwości  na piękno literatury  oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych,
          • kształtowanie nawyku regularnego czytania oraz zainteresowanie dobrą lekturą,
          • uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
        • Konkurs, w 3 kategoriach wiekowych (I kategoria – czytelnicy do lat 5, II kategoria - czytelnicy od 6 do 15, III kategoria – czytelnicy powyżej 16 roku życia), trwał od 09.06.2018 r. – 15.11.2018 r. a punkty można było zdobywać za: wypożyczone egzemplarze zbiorów: książka, audiobook, film, czasopismo, gra planszowa, uczestnictwo w organizowanym w bibliotece lub Filii spotkaniu, udział w szkoleniach E-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści, ilustrację do przeczytanej książki (technika dowolna, format A4), ilustracja musi być podpisana imieniem i nazwiskiem autora, udział w spotkaniach grup i klubów bibliotecznych, komentarze pod postami biblioteki na Facebooku, przyprowadzenie do biblioteki nowego czytelnika.

• I kategoria do 5 lat:

• REYoWY Super Czytelnik: JAKUB CICHY

2. Julia Chabros

3. Julia Filo

4. Wiktoria Bojko i Teodor Dukała

• II kategoria od 6 do 15 lat:

• REYoWY Super Czytelnik: OLIWIA CZAJKA

2. Julia Cieśla

3. Gabriela Popiel i Alex Jelonkiewicz

• III kategoria od 16 lat:

REYoWY Super Czytelnik: MONIKA PROKOP

2. Halina Woźniak

3. Katarzyna Borycka

• Nagrody i wyróznienia

• Nagrodami w konkursie był puchar REYoWy Super Czytelnik 2018 (dla zwycięzców), książki i gadżety biblioteczne. Zdobywcy 2 i 3 miejsca w kategoriach młodszych otrzymali także pamiątkowe medale. Sponsorami nagród była biblioteka oraz patron wydarzenia – Burmistrz Kazimierzy Wielkiej. Przyznane zostały także 4 wyróżnienia dla dzieci, które wypożyczyły najwięcej książek z biblioteki. Nagrodę Dyrektora otrzymali: Filip ROMAŃSKI, Emilia BORYCKA, Dorian PIWUDZKI i Kacper BUJAK.

• Projekt "REYADA 2018 - ŚWIĘTO PATRONA BIBLIOTEKI" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

• Tekst: Nina Turek-Kwiecień

Zdjęcia: Zdzisław Pilarski (link do strony), Adam Bodzioch, Greta Dzikowska