• Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach
      • W środę 22.11 obchodziliśmy "Światowy Dzień Pluszowego Misia". Starszaki przyniosły na zajęcia swoje ulubione pluszaki, a w Sali spotkań zasiadł ogromny pluszowy miś. Dzieci łącząc kropki stworzyły i pokolorowały obrazek misia, potem bawiliśmy się w zabawy: "Stary niedźwiedź mocno śpi" i "Jadą, jadą misie". Podczas piosenki o misiach dzieci siedząc w kole przekazywały sobie z rąk do rąk pluszaka, by gdy piosenka umilknie dziecko, które trzymało misia musiało wylosować zadanie umieszczone w jajku niespodziance. A zadania były różnorodne: znajdź kilka przedmiotów w danym kolorze, rób bańki mydlane, naśladuj ulubione zwierzę, skacz na 1 nodze, podaj imiona znanych misiów. Przedszkolaki wymieniły znane bajki o misiach: "Kubuś Puchatek", "Miś Uszatek", "Miś Colargol", "Miś Paddington", "Masza i niedźwiedź". Dzieci bawiły się w chowanego i ciepło-zimno ze swoimi pluszakami. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia z misiami. W zajęciach wzięło udział 6 osób.