• Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach
    • Marcus Tullius Cicero
    • Pierwszy miesiąc wakacji już za nami. Podczas wakacji część dzieci wyjeżdża, a część odpoczywa w domu. Biblioteka, jak co roku wyszła z ofertą do dzieci spędzających wakacje w domu. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach od 10.00 do 11.30 i są skierowane dla dzieci w wieku 4-9 lat. Celem spotkań było uatrakcyjnienie wolnego czasu dzieciom pozostających w domach. Biblioteka przygotowała różnorodne zajęcia. Zaczęliśmy od zabaw integracyjnych, które pozwoliły dzieciom na lepsze poznanie siebie nawzajem. Sprzyjają temu gry zespołowe, w czym pomogła nam między innymi gra planszowa „Kalambury” oraz tradycyjna zabawa „Głuchy telefon”. Kolejne zajęcia odbywały się głównie w oparciu o książkę. Powstały piękne prace plastyczne: motyle wykonane z orgiami. Wykonanie kolorowych motyli poprzedzony został opowiadaniem Ireny Jurgielewiczowej Jak jeden malarz chciał namalować szczęśliwego motyla. Z kolei opowiadanie O rybaku i złotej rybce było podstawą do wykonania makiet jeziora. Zanim przystąpiliśmy do zapoznania się z legendą dzieci rozwiązały krzyżówkę, której hasłem był tytuł książeczki. W oparciu o wiersze o zwierzętach oraz film przyrodniczy Wędrówki skrzata Borówki powstały prace prezentujące faunę i florę polskich łąk.

     I w tym roku nie obyło się bez zajęć sportowych. Zadania zręcznościowe poprzedzone zostały quizem z wiedzy o sporcie. Popularyzacja sportu wśród dzieci jest bardzo ważna, gdyż pozwala zachować sprawność fizyczną na długie lata. Przy układaniu pytań do quizów pomogły nam książki o sporcie znajdujące się w zbiorach biblioteki. Zawody odbyły się z podziałem na dwie grupy. Dzieci miały następujące zadania: rzut piłeczką do kosza z odległości, chodzenie w wyprostowanej pozycji z książką na głowie. Ponadto przeprowadzone zostały ćwiczenia koordynujące ruch oraz gra w kręgle.

     Jedne z przeprowadzonych zajęć miały ściśle charakter edukacyjny. Gra „Prawda, czy fałsz” zawierała pytania z wiedzy ogólnej. Zostały utworzone dwie drużyny: chłopcy grali przeciwko dziewczynkom. Przerywnikiem była zabawa „Głuchy telefon”, w której hasłami do powtórzenia były tytuły bajek. Na koniec w tych samych drużynach odbył się quiz wiedzy z bajek oraz o bibliotece publicznej w Kazimierzy Wielkiej.

     Podczas zajęć wakacyjnych dzieci grały również w gry planszowe pochodzące ze zbiorów biblioteki: „Było sobie życie”, „Konikowo”, „Angry Birds”, „Klinika pluszaków”. Starsze dzieci grały w „Warcaby”. Zajęcia z grami zakończyły gry ruchowe „Wygibajtus” oraz „Twister”.

     Ostatnie zajęcia w lipcu poprowadzone zostały przez Paulinę Koziarę, która podróżowała po Australii. Podróżniczka w ciekawy sposób opowiadała o Australii, tamtejszych mieszkańcach, zwyczajach i kulturze. Przygotowała również dzieciom informacje na temat flagi i godła Australii. Dużą atrakcją cieszyły się opowieści o zwierzętach zamieszkujących tamtejszy kontynent. W drugiej części zajęć dzieci ozdabiały kamienie, według kanonów sztuki i kultury aborygeńskiej, metodą kropek. Na kamieniach powstały kropkowane żółwie oraz wodopoje stworzone specjalnie dla żółwi.

      

     Zapraszamy wszystkie dzieci na drugą część wakacji w sierpniu, czeka na Was mnóstwo atrakcji ;-)

     Album

      

  • Kontakty

   • Miejsko-Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja w Kazimierzy Wielkiej
   • bibliotekakazimierzawielka@gmail.com
   • biblkw.kultura@gmail.com
   • bibliotekakazimierzawielka@gmail.com
   • (41) 352 12 11
   • ul. Kolejowa 17 28-500 Kazimierza Wielka
   • PROLONGATA: biblkw.wypozyczalnia@gmail.com
   • Inspektor Ochrony Danych: Zbigniew Kolus e-mail: iod.rodo.ochrona@gmail.com
   • NIP 662-16-73-365
   • Numer konta bankowego 16 8493 0004 0180 0130 0024 0001
   • Filia dla Dzieci i Młodzieży ul. Kolejowa 17 28-500 Kazimierza Wielka biblkw.fddim@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych