• Chciwość nie popłaca - "Zaczarowany młynek"

• 8 lipca dzieci uczestniczące w zajęciach wakacyjnych miały okazje obejrzeć przedstawienie w wykonaniu grupy teatralnej Art-Re z Krakowa p.t. „Zaczarowany młynek”.

Przedstawienie będące luźną interpretacją rosyjskiej baśni pod tym samym tytułem ukazując postacie biednego, ale uczciwego rybaka oraz jego bogatego, lecz chciwego brata angażowało publiczność oraz niosło przesłanie – zachłanność i chciwość nie popłaca. Bogaty brat za swa nieludzką postawę, chciwość i brak poszanowania drugiego człowieka został ukarany. Jego statek utonął pod ogromną ilością soli, którą na jego życzenie wyczarował zaczarowany młynek – i od tej pory woda w morzu jest słona. Drugi brat za krzywdy doznane od brata oraz za dar dzielenia się z innymi ludźmi został nagrodzony dostatnim życiem – a to wszystko dzięki umiejętnemu postępowaniu z zaczarowanym młynkiem.

Przedstawienie przeplatane piosenkami i luźnymi dygresjami wywołało dużo emocji wśród młodej publiczności.

• Projekt "BIBLIOKULTURKA 2.0" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      Projekt realizowany w ramach  V edycji Programu "Decydujesz, Pomagamy" organizowanego przy współpracy  ze spółką Tesco (Polska) Sp. z o.o. oraz Fundacją Tesco, zgodnie z umową o dofinansowanie projektu nr 20011/2019.

SPONSORZY:

PARTNERZY MEDIALNI: