• Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach
        • Zajęcia plastyczne o zwierzętach

• W piątek 10.08.2018 r. grupa "Bibliostworki" poznała nazwy zwierząt zarówno tych domowych jak i drapieżnych uczestnicząc w zajęciach z książką, logicznych, plastycznych i muzycznych.

Grupa "Bibliostworki" licząca 17 osób w upalny piątkowy dzień uczestniczyła w zajęciach z zoologii. Dzieci posłuchały opowiadania pt. "Myszka Kätti" promującego akcję "Cała Polska czyta Dzieciom". Poznały losy dwóch myszek i zalety mieszkania na wsi i w mieście. Potem rozmawialiśmy o zwierzętach domowych: kotach, psach, papugach, rybkach, królikach i opiece nad nimi. "Bibliostworki" grały w memo o zwierzętach, tym razem należało odszukać zwierzątka i jego cienia. Dzieci chętnie losowały zagadki przyrodnicze umieszczone w jajkach niespodziankach i odpowiadały na nie. Po wstępie uczestnicy zajęć przeszli do "Czytelni" i tam kolorowali obrazki przedstawiające zwierzęta. Zajęciom plastycznym towarzyszyły piosenki o zwierzętach: "Idziemy do zoo", "Pieski małe dwa", "Kaczuszki", "Miś", "My jesteśmy kotki dwa". Uwieńczeniem zajęć była bajka pt. "Charlie I Lola: Wspaniale znam się na świnkach morskich"

• Projekt "BIBLIOKULTURKA" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.