• Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.
      • Marcus Tullius Cicero
        • Zdobimy choinki

        • Już prawie Święta... B:ajeczne poranki się kończą

          "Moje kochane dzieci,

          był taki czas na świecie,

          że wcale nie było choinek,

          ani jednej, i dzięcioł wyrywał sobie piórka

          z rozpaczy, i płakała wiewiórka..."

          Wierszem Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego Kto wymyślił choinki rozpoczęliśmy ostatnie zajęcia z cyklu B:ajeczne poranki odbyły się w "Przedszkolu Sylabka" w Kazimierzy Wielkiej w grupie Starszaków. Dzieci w skupieniu wysłuchały wiersza a potem chętnie uczestniczyły w rozmowie dotyczącej zwyczajów związanych z dekorowaniem choinek w okresie Bożego Narodzenia. Największe emocje były jednak dopiero przed nami. Przygotowaliśmy dla dzieci warsztaty ze zdobienia choinek styropianowych. Główne hasło: bądź kreatywny czyli zrób choinkę, jaką tylko chcesz. Obok klasycznych zielonych były wiec także żółte, brązowe i wielokolorowe, udekorowane tak, jak tylko dzieci miały ochotę. Brokat był wszędzie podobnie, jak kolorowe cekiny i kokardki. Ostatnim elementem na choinkach był sztuczny śnieg w różnych odcieniach bieli. Zajęcia przeprowadziły Nina Turek-Kwiecień i Monika Wendel. Zdjęcia z zajęć w naszej galerii.

        • Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

        • W dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia warto porozmawiać o tradycjach i obyczajach świątecznych, zwłaszcza z osobami bardzo młodymi. Takiej „świątecznej rozmowy”  podjęli się kazimierscy bibliotekarze z uczniami klasy II z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kazimierzy Wielkiej na zajęciach online. Podczas warsztatów, które odbyły się w piątek 18 grudnia dzieci najpierw wysłuchały opowiadań na temat świątecznych tradycji. Z wysłuchanych tekstów uczniowie mogli się dowiedzieć np.: w jakim kraju zaczęto ubierać choinki, co to są kolędy, co to są pastorałki i szopki. Następnie dzieci zostały „przepytane” ze znajomości teksu. Potem wszyscy wysłuchali jednej z najstarszych kolęd pt:„Cicha noc”. W drugiej części zajęć każde z dzieci wykonało pracę plastyczną – choinkę. Dziękujemy za współpracę wychowawczyni klasy – Pani Renacie Gaweł.

        • Święta Bożego Narodzenia

        • W przeddzień Świąt Bożego Narodzenia Biblioteka Publiczna w Kazimierzy Wielkiej  zorganizowała lekcję biblioteczną w świątecznym klimacie. W zajęciach wzięła udział klasa przedszkolna z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1, z którą biblioteka prężnie współpracuje. Zajęcia odbyły się zdalnie. Najpierw prowadzący przeczytał bajkę „Bombka”. Następnie dzieci obejrzały film o tradycjach bożonarodzeniowych. Z materiału filmowego  dzieci mogły się dowiedzieć co to jest szopka, skąd przywędrowała do Polski choinka, co to są kolędy i które z nich są najpopularniejsze. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki. Na sam koniec zajęć zdalnych dzieci wysłuchały bajki o aniołku. Kończąc wszyscy życzyli sobie Wesołych Świąt, zaś dzieci przystąpiły do wykonania pod opieką  wychowawców pracy plastycznej – świątecznej choinki. Zajęcia odbyły się w czwartek  17 grudnia.

        • Zima to super sprawa

        • Hurra...robimy bombkę. Dzisiejsze zajęcia online z uczniami klasy II Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzy Wielkiej rozpoczęły się opowiadaniem "Choinka". Poprawne odpowiedzi na pytania do wysłuchanego tekstu pokazały, że bajeczka się podobała, dzieci słuchały pilnie i potrafiły udzielić poprawnych odpowiedzi. Była też rozmowa o świętach, ulubionych kolędach, potrawach wigilijnych, każdy miał coś do powiedzenia i chętnie zabierał głos.

          Druga część zajęć miała charakter artystyczny, bowiem dzieci wykonywały bombki choinkowe z kolorowego papieru. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością. Powstały bombki niepowtarzalne, kolorowe, oryginalnie zdobione. Aż chciało by się je wszystkie mieć na choince. Na zakończenie zajęć złożyliśmy sobie świąteczne życzenia.

        • Idą święta

        • Spotkanie z uczniami klas zerowych Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kazimierzy Wielkiej rozpoczęliśmy od przywitania się. W atmosferę świąteczną wprowadziło nas opowiadanie „Bajka świąteczna”. Dzieciom zaprezentowany został również filmik o tradycjach świątecznych Bożego Narodzenia. Był on zakończony  quizem i uczniowie wraz z opiekunami klas sprawdzali się z wiedzy o zwyczajach świętach. Rozmawialiśmy na temat sportów zimowych,  jak ubieramy się zimą, za co dzieci lubią zimę. Zagraliśmy w naszą ulubioną grę „Prawda czy fałsz”. Pytania dotyczyły obecnej pory roku - zimy i świąt Bożonarodzeniowych. Oglądaliśmy film o tym jak powstają szklane bombki. Na zakończenie spotkania prowadząca warsztaty bibliotekarka Kinga Zawada-Korczak złożyła życzenia świąteczne poprzez wiersz pt.:” Świąteczna gwiazdka”. Uczniowie wykonali piękne, kolorowe, różnorako zdobione choinki, prace wykonali starannie, bardzo się angażując.

        • Laponia. Wioska Świętego Mikołaja w Rovaniemi.

        • Gdzie mieszka Święty Mikołaj, kiedy obchodzone jest wspomnienie wyjątkowego mieszkańca Laponii… na te pytania szukały odpowiedzi dzieciaki z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzy Wielkiej. Zajęcia rozpoczęły się od quizu, który dotyczył bardzo dobrze znanej wszystkim postaci. Były pytania na temat czerwonego stroju Mikołaja i jego pomocników. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali opowiadania pt.: ”Mikołajek i Mikołaje”. Gdy dzieci oglądały bajkę o Mikołaju, zaczął padać śnieg, a wtedy do sali zawitał Św. Mikołaj, dzwoniąc dzwonkiem obwieścił swoje przybycie. Witał się, zadawał pytania, na koniec spotkania poprosił dzieci, żeby były grzeczne. Zagadki  były ostatnim elementem spotkania. Na sam koniec dzieci pożegnały Świętego Mikołaja, obiecały że będą grzeczne, i zaprosiły go z wizytą za rok.

        • Tradycja ubierania choinki

        • Pierwsze spotkanie online z uczniami klasy drugiej z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kazimierzy Wielkiej było na temat Świąt Bożego Narodzenia, tradycji ubierania choinki oraz o cudownej, białej porze roku, o zimie. Małym rozluźniającym przerywnikiem była zabawa "Prawda czy fałsz" . Jak na bibliotekę przestało, nie zabrakło na zajęciach książeczki. Uczniowie wysłuchali opowiadania „O bombce” .  Pomimo, że zagadki nie były wcale takie łatwe, to i tak wszyscy wyrywali się do odpowiedzi. Nikt nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez choinki. Padło więc pytanie skąd się wziął zwyczaj ubierania choinki. Historia tej najpopularniejszej ozdoby świątecznej, symbolika dekoracji wieszanych na drzewkach, to był główny temat tego spotkania. Malowanie choinek, oraz pomysły jak nie ubrudzić się , przysporzyło wiele gwaru na łączach. Obiecaliśmy sobie, że to nie będzie ostatnie spotkanie.

        • Dzień Majsterkowicza

        • „Dzień Majsterkowicza” przypada na 3 grudnia, w tym dniu bibliotekarz łączył się z uczniami klas "0" SSP1 w Kazimierzy Wielkiej. Dzieci poznały gwiazdę polskiej telewizji i autora popularnych książek o majsterkowaniu. Adam Słodowy był twórca kultowego w czasach PRL programu telewizyjnego dla młodzieży "Zrób to sam". Uczestnicy oglądnęli fragment programu z udziałem pana Adama. „Wynalazek” to rozdział książki pt.: „Bezu-Bezu i spółka”, jego tematem było wytłumaczenie dzieciom jak rozumieją słowo wynalazek. Zagadki o narzędziach, bajka o „Pomysłowym Dobromirze”, filmik o narzędziach do majsterkowania, tym miały wypełniony czas spotkania online uczniowie.

        • Zwierzęta w ZOO

        • Starszaki z Prywatnego Przedszkola Sylabka w piątek, 27 listopada, wybrały się wraz z biblioteką do Zoo, oczywiście on-line. Zajęcia zatytułowane „ Zwierzęta w ZOO” rozpoczęły się zdalnie o godzinie 11:00. Na samym początku zajęć prowadzący przeczytał dzieciom bajkę pt. „Księga dżungli’. Następnie dzieci obejrzały zdalnie ilustracje zwierząt z książek ”Dzikie zwierzęta” i„ Zwierzęta świata”. Potem dzieci próbowały odgadnąć różne zagadki na temat zwierząt np.: „bardzo groźny mieszka w Nilu , myślę więc o… krokodylu”. W dalszej części zajęć dzieci wysłuchały wierszyków autorstwa Jana Brzechwy. Na koniec zajęć dzieci z Sylabki obejrzały dwa filmiki, dzięki którym mogły zobaczyć „zwierzęta w dżungli’ oraz usłyszeć odgłosy dzikich zwierząt. Finiszem zajęć był wiersz Jana Brzechwy pt: ”ZOO”.
        • Bałagan i sprzątanie

        • Tematem spotkania online z Maluchami i Średniaczkami z Prywatnego Przedszkola Sylabka był bałagan i jak się go pozbyć. Bibliotekarz przeczytał opowiadanie pt.: „Śmiecenie”, gdzie dbanie o porządek, świadczy o nas. Następnie dzieci odgadywały przedmioty, takie jak odkurzacz, szczotka, mop, i do czego służą. Wysłuchały piosenki o mydle. Oglądnęły bajeczkę o sprzątaniu. Rolowanie dywanu to zabawa, gdzie jedno dziecko kładzie się na podłodze, a ktoś drugi turla je tak, jak się zwija dywan. Przedszkolaki dają radę, umiały wykonać to ćwiczenie. Na zakończenie spotkania był wierszyk , by pamiętać o tym, kto
          naśmiecił, ten sprząta.

        • Dzień Pluszowego Misia

        • W piątek 27.11.2020 r. w ramach "Bajecznych poranków" odbyły się zajęcia online w "Publicznym Żłobku Samorządowym" w Kazimierzy Wielkiej. Zajęcia były poświęcone corocznemu świętu Pluszowego Misia. Ukochany miś, pierwsza przytulanka dziecka, puchaty, mięciutki, pluszowy to przyjaciel dziecka i jego towarzysz. Dzieci posłuchały bajki pt. "Misio" i poznały znane bajkowe misie: misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Niedźwiadka z bajki "Masza i niedźwiedź", a także misia pandę i niedźwiadka polarnego. Najmłodsi wskazali jak wygląda miś, jakiego jest koloru, co je. Niespodzianką był "wspólny" taniec przy piosence: "Pluszowy miś" z bibliotecznym misiem. Najmłodsi zobaczyli, jak miś przygotowuje się do zimy gromadząc zapasy w bajce: "Miś Uszatek". Zajęciom towarzyszyła pacynka misia Uszatka z oklapniętym uszkiem. W zajęciach uczestniczyło 20 osób.

        • Dzień kredki

        • W piątek 20.11.2020 r. z okazji zbliżającego się "Dnia kredki" odbyły się zajęcia online w "Przedszkolu Motylek". W znanej piosence "Kolorowe kredki" "...namalują domek i na płocie kota i wesołe słonko na pochmurne dni", kredki to podstawowy przedmiot używany przez dzieci od najmłodszych lat. Uczestnicy zajęć poznali rodzaje kredek i ich przeznaczenie:

          - kredki ołówkowe, najbardziej popularne, ich grafit wykonany jest z barwionego węgla drzewnego i umieszczony w oprawie drewnianej lub ze sztucznego tworzywa. Solidne kredki mają twarde, nie łamiące się rysiki, co ułatwia malowanie. Przy ich użyciu starsze dzieci wykonują proste rysunki;

          - kredki świecowe to przybory wykonane z parafiny, w dotyku przypominające świeczkę; stąd ich nazwa. Są miękkie, wytrzymałe i wodoodporne dlatego korzystają z nich z reguły najmłodsi;

          - kredki woskowe są wykonane z wosku pszczelego, pachną miodem i dają intensywniejsze barwy;

          - kredki pastelowe są wykonane z masy przypominającej ciasto, wśród nich wyróżniamy pastele suche i olejne, służą kompromis między kredką a farbą;

          - kredki artystyczne są używane przez profesjonalistów do wykonywania prac plastycznych.

          Z kredkami dzieci mają do czynienia od najmłodszych lat, dzięki kredkom świat staje się barwny, kolorowy i ciekawszy. Przedszkolaki posłuchały opowiadania Marii Kownackiej pt. "Kredka kolegi Edka". Jest to książka - zabawka, pokazuje obrazki czarno-białe na jakich trzeba pokolorować kredkami i dorysować zwierzęta, rośliny, przedmioty nas otaczające. Dzieci odgadywały zagadki o kolorach kredek i odszukiwały przedmiotów w danym kolorze w sali, a także pokazywały kredki w odpowiednim kolorze. Praca plastyczna polegała na pokolorowaniu kredek z odpowiednim szablonem i przeliczeniu, ile kredek jest w danym kolorze. Dzieciom towarzyszyła piosenka: "Kolorowe kredki". Przedszkolaki zrozumiały, jak ważna jest rola kredek, że należy o nie dbać. Dzięki kredkom dzieci mogą wyrażać swoje przeżycia, uczucia i myśli, rozwijają wyobraźnię i uczą się twórczego myślenia. W zajęciach uczestniczyło 10 osób.

           

        • Światowy Dzień Misia Pluszowego

        • Kto z nas nie miał w dzieciństwie ulubionego pluszowego misia? Nasza biblioteka ma swojego ulubionego misia... to miś, który mieszka w bibliotece i spotyka się z dziećmi, kiedy tylko może.

          Światowy Dzień Misia Pluszowego obchodzony jest 25 listopada. Dlaczego właśnie wtedy? Ponieważ w tym właśnie dniu, w 1902 roku w Stanach Zjednoczonych powstała zabawka Teddy's Bear. Z jej powstaniem wiąże się pewna legenda. Wszystko rozpoczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosvelta, który wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent obronił zwierzę i nakazał go uwolnić. Historia doczekała się komiksu w dzienniku "Washington Post". Zainspirowany nią producent zabawek Morris Mitchom stworzył nową zabawkę - pluszowego misia.

          Z okazji swojego święta nasz Miś i dyrektor naszej biblioteki Nina Turek-Kwiecień odwiedzili na początku listopada dzieci z Przedszkola "Sylabka" w Kazimierzy Wielkiej. Ponieważ byliśmy u dzieci po raz pierwszy to chcieliśmy pokazać im co mogą znaleźć wśród naszych zbiorów. Przynieśliśmy im dużo różnych książek dla dzieci m.in. książeczki z bohaterami bajek telewizyjnych, książki dotykowe oraz wymagające od dzieci aktywności. Maluszki i Średniaki chętnie uczestniczyły w zabawach magicznych z Turlututu, bohaterem książek Hervé Tullet. Okazało się, że Starszaki bardzo dużo wiedzą o bibliotece i o naszych książkach. Razem przeczytaliśmy książkę "Zaśnij Z Fafikiem" Roberta Trojanowskiego. Jako zadanie do domu dzieci dostały do pokolorowania rysunek z Maszą i Niedźwiedziem.

          Największe jednak emocje wzbudził nasz biblioteczny Miś, którego dzieci chętnie tuliły. Miś nie przyniósł dzieciom miodu ale za to nie zapomniał o cukierkach.

          Dziękujemy Pani dyrektor Agnieszcze Dąbrowskiej-Stoczkiewicz, Paniom i dzieciom za cudowne przyjęcie... do zobaczenia on-line.

           

        • 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

        • Biblioteka Publiczna za pośrednictwem łączy internetowych przeprowadziła spotkanie z dziećmi uczęszczającymi do Niepublicznego Przedszkola „Motylek” w Kazimierzy Wielkiej. Tematem spotkania było Święto Niepodległości. Wiersz „Powitanie” był wstępem do świętowania. Ubrani na galowo, uśmiechnięci wspólnie odpytywaliśmy się z „Katechizmu Polskiego dziecka”, nie ukrywam,  byłam zachwycona tym, że wszystkie przedszkolaki znały tekst na pamięć. Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny mają wpajane, gdyż znały nasze symbole narodowe. Młodzi słuchacze poznali legendę „O Lechu Czechu i Rusie”. Przedszkolaki  na dużej karcie odbijały dłoń zamoczoną w białej i czerwonej farbie. Dyplomy i odznaki dzieciom się należą, ponieważ to mali patrioci.

        • Zawody Sportowe

        • W środę 26.08.2020r. odbyły się zajęcia sportowe. Dzieci  wysłuchały wierszyków z książki pt. „Kim zostanę”, następnie odgadywały nazwy zawodów,  które usłyszały. Każdy powiedział kim chciałby zostać w przyszłości. Następnie uczestnicy zajęć przystąpili do konkurencji  sportowych  takich jak: rzucanie woreczkami do okręgu, rzut piłką do kosza, bieg slalomem oraz noszenie woreczków na głowie. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały malowankę wybranego  przez siebie zawodu. W zajęciach uczestniczyło 6 dzieci.

        • Tajemnica dobrej zabawy

        •  

          Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania opowiadania pt.: „Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy”. Rybki, wędka i idziemy na ryby, to było dzisiejsze zadanie do zrealizowania na zajęciach. Następnie przy dobrej muzyce dzieci odbijały swoje dłonie pomalowane farbami na kartce. Każdy był ciekawy jaki kolor wyjdzie z pomieszania dwóch innych farb. Tak powstawały różne barwy, śmiech i wyścigi do nowo otwartej tubki z farbką. Pracę zakończyliśmy długim myciem rąk.

        • Malujemy

        • W czwartek 20.08.2020 r. odbyły się zajęcia plastyczne - malowanie koszulek wakacyjnych. Z okazji urodzin koleżanki Wiktorii dzieci odśpiewały "Sto lat" oraz wykonały mega laurkę dla solenizantki z odbitymi rękami. Następnie uczestnicy zajęć poznali etymologię swojego imienia z książek "Księga Imion Polskich" i "Księga imion dla dzieci". Następnie wykonaliśmy eksperyment - płynną lawę, używając oleju, wody , tabletki musującej i czerwonego barwnika spożywczego. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały swoje oryginalne koszulki z imieniem i wiekiem, białe koszulki ozdobiły flamastrami do tkanin. W zajęciach uczestniczyło 8 dzieci.

        • Zwierzęta w ZOO

        • We wtorek 18.08.2020 r. w ramach "B:ajecznych poranków" odbyły się zajęcia pt. "Zwierzęta w ZOO". Dzieci poznały opowiadanie z serii "Samochodzik Franek" pt. "W ZOO". Uczestnicy zajęć poznali zwierzęta, jakie można spotkać w ZOO, wyklejały puzzle przedstawiające zwierzęta: lwa, tygrysa, hipopotama, żyrafę, słonia, małpę, niedźwiedzia polarnego, fokę, wielbłąda i pingwina. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki o zwierzętach i bawiły się w kalambury. W zajęciach uczestniczyło 6 osób.

        • Wakacyjne podróże z ozobotami

        •  

          Podczas  zajęć z cyklu „B:ajecznych poranków” dzieci poznały co to są ozoboty. Czwartkowe spotkanie rozpoczęło się od przeczytania fragmentu książki Marty Galewskiej – Kustra „Pucio na wakacjach”. Następnie dzieci opowiedziały o wakacjach o tym jak  i gdzie można podróżować w wakacje. Następnie przystąpiły do wykonania swojej głównej pracy, kolorowania trasy dla robota – ozobota. Wszystkie dzieci pokolorowały trasę dla robocika oraz  ozdobiły swoje rysunki. Na sam koniec zajęć dzieci grały w kręgle i budowały zamek z klocków.

           

        • Lech, Czech i Rus

        •  

          Podczas sierpniowych zajęć dzieci uczęszczające na Bajeczne poranki nie mogły nie wysłuchać legendy o trzech książęcych braciach: Lechu, Czechu i Rusie. To piękną polską legendę opisał pan Siejnicki w „Księdze bajek polskich”. Następnie dzieci oglądały wizerunek orła i herbu z książki z dziecięcej filii.  Dzieci przystąpiły do sporządzania własnej królewskiej korony, którą własnoręcznie kolorowały i ozdabiały. Na sam koniec zajęć uczestnicy Bajecznych poranków zagrali w grę  „Księżniczka i królewicz”.

        • Do czego są rękawiczki jednorazowe?

        •  

          „Żabi Król” to lektura na dzisiejsze zajęcia, opowiadanie wysłuchano z dużym zainteresowaniem. Dzieci wykonały żabi rożek na cukierki. To nie była jedyna praca, tańcząca postać z rękawiczki jednorazowej, po wykonaniu jej rozbawiła wszystkich. Każdy dmuchał słomkę, aż twarze robiły się czerwone.

        • Nad morze

        • wkrótce

        • Dookoła świata

        •  

          „Zwierzęta dżungli” tą książeczką rozpoczęliśmy przygodę. Podróżowaliśmy palcem po globusie w poszukiwaniu kontynentów. Dzieci znały położenie kontynentów, a także zwierzęta, które je  zamieszkują. Następnie uczestnicy zajęć sprawdzali się w zawodach „dojenia krowy” na czas, śmiechu przy tym było co nie miara. Odrysowywanie dłoni było prostym zadaniem, a że powstanie z niej kolorowa rybka, to może zaskoczyć. Na koniec zajęć wybraliśmy się zwiedzać dżunglę, ćwicząc i sprawdzając się w ekstremalnych warunkach. Po wielu trudach dotarliśmy do wioski śpiewając hymn tubylców: 

          O, ale, le

          O, beri, beri……

           

        • Z bajką u "Promyczków" i "Motylków"

        • W piątkowy poranek 28.02.2020 r. w ramach "B:ajecznych poranków" bibliotekarze: Monika Wendel i Adam Bienias odwiedzili przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Publicznego im. "Parkowe skrzaty". Dzieci posłuchały opowiadania pt."Kajtuś w ogrodzie", a następnie podawały nazwy i kroiły plastikowym nożem znane owoce i warzywa. Przedszkolaki określały, jak wygląda dany owoc lub warzywo, jaki ma kolor i jak smakuje. Dowiedziały się, że owoce i warzywa są bardzo zdrowe i należy je regularnie spożywać, gdyż są źródłem witamin. Następnie najmłodsi poznali Ozoboty; czarnego i białego i zobaczyli, jak roboty poruszają się po barwnej planszy zmieniając swój kolor. Uwieńczeniem zajęć była poranna gimnastyka z woreczkami na głowach. W zajęciach wzięło udział 13 przedszkolaków z grupy: "Promyczki" oraz 10 przedszkolaków z grupy "Motylki".

        • B:ajeczne poranki 2020

        •  

          W dniu 16-01-2020 roku Publiczne Przedszkole Samorządowe „Parkowe Skrzaty” grupę „Wesołe Słoneczka” odwiedzili pracownicy biblioteki. Spotkanie rozpoczęliśmy od przywitania, a następnie przeczytałyśmy książeczkę o zabawach na śniegu w czasie zimy. Zadawałyśmy zagadki, dzieci zakładały na palce pacynki- zwierzątka, a my sprawdzałyśmy, czy każdy zna odgłosy zwierząt. Kolorowano kolorowanki. Przedszkolaki na koniec spotkania zaśpiewały piosenkę o wróbelku.

        • Pierwsza wizyta w żłobku samorządowym

        •  

          Pierwsze odwiedziny bibliotekarzy w ramach „B:ajecznych poranków” w Publicznym Żłobku Samorządowym w Kazimierzy Wielkiej odbyły się dnia 16-01-2020 roku. Spotkanie rozpoczęłyśmy od zapoznania się z dziećmi. Książeczka  o zwierzętach i ich formach zasypiania bardzo zaciekawiła maluchy. Zakładałyśmy pacynki na palce i zabawiałyśmy dzieci.

    • Projekt "REYADA 2020 - ŚWIĘTO PATRONA BIBLIOTEKI" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Partner Fundacja PZU

       

                      

       

       

       

    • Kontakty

      • Miejsko-Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja
      • (41) 352 12 11
      • ul. Kolejowa 17 28-500 Kazimierza Wielka 28-500 Kazimierza Wielka Poland
      • NIP 662-16-73-365
      • Numer konta bankowego 16 8493 0004 0180 0130 0024 0001
      • b.janasik@bp-kw.pl WYPOŻYCZALNIA
      • i.janczyk@bp-kw.pl FILIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
      • a.bienias@bp-kw.pl PRACOWNIA KOMPUTEROWA
      • k.korczak@bp-kw.pl PUNKT ZAPISU CZYTELNIKA
      • iod.rodo.ochrona@gmail.com - Inspektor Ochrony Danych
  • Galeria zdjęć

      brak danych