• A to miej na pieczy, abyś czytał kiedy tylko możesz
      • Mikołaj Rej
        • Wojciech Cesarz

• „Zwierzę nie jest rzeczą” – takie hasło przyświecało spotkaniu autorskiemu z Wojciechem Cesarzem, które miało miejsce 11 czerwca w bibliotece.

Z autorem serii o psie Winterze miały okazję spotkać się dzieci uczestniczące w zajęciach nauki czytania. Autor na początku spotkania przedstawił sylwetkę sympatycznego bohatera, rasy alaskan malamut. Dzieci dowiedziały się, że inspiracją do napisania serii książek o psie Winterze był pies autora. Przygody niesfornego psiaka, były okazją do rozmowy o najlepszym przyjacielu człowieka. Autor uczulał, że zwierzęta to nie rzeczy, tak samo jak ludzie odczuwają uczucia i wyrażają emocje. Pogadance towarzyszyła prezentacja multimedialna. Dzieci odgadywały po czym poznać, że piesek jest radosny, smutny bądź przestraszony, albo zły. Autor przypomniał również jak należy zachowywać się, gdy pies jest do nas wrogo nastawiony. W dalszej części spotkania dzieci dowiedziały się, że pies może pracować. Poznały psa policyjnego, psa terapeutę, psa przewodnika oraz psa superbohatera, który uratował  życie swoim właścicielom. Ciekawostką były najdziwniejsze rasy psów, które gość przedstawił dzieciom pod koniec spotkania. Opowieści o pieskach były zachętą do sięgnięcia do książek autora.

Wojciech Cesarz jest artystą grafikiem, dyrektorem kreatywnym i artystycznym w agencji reklamowej.

Wspólnie z Katarzyną Terechowicz pisze książki dla dzieci i dorosłych. Ich książka Pamiętnik grzecznego psa zdobyła nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i umieszczono ją na Złotej Liście Fundacji ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom.

• Projekt "REYADA 2019 - ŚWIĘTO PATRONA BIBLIOTEKI (edycja X jubileuszowa w 70te urodziny biblioteki" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.