• Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach
        • Biblioteczny miś w Bajkowej Chatce

• W 2018 roku Światowy Dzień Misia Pluszowego wypada w niedzielę 25 listopada. Nasza biblioteka wydarzenia organizowane w związku z tym dniem świętuje dwukrotnie.

W piątek, 23 listopada 2018 roku, odwiedziliśmy żłobek "Bajkowa chatka" w Kazimierzy Wielkiej. Wspólnie czytaliśmy bajkę o misiu i rozmawialiśmy o ulubionym jedzeniu misia. Biblioteczny miś powiedział dzieciom, że najbardziej lubi oczywiście miodek ale owoce i warzywa też uwielbia a czasem pozwala sobie na biblioteczne cukierki, którymi poczęstowaliśmy dzieci. Dziękujemy dzieciom i Paniom ze żłobka za ciepłe przyjęcie a dzieciom gratulujemy odwagi... to  była jak dotąd najodważniejsza grupa, która spotkała się z naszym misiem.

Odwiedziny były częścią bibliotecznego projektu "Bibliokulturka" realizowanego w 2018 roku i dofinansowanemu ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej.

Rodziców 3-latków zapraszamy po darmowe książki w ramach akcji "Mała książka, wielki człowiek".

(NTK)

• Projekt "BIBLIOKULTURKA" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

• Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

• 27 listopada wspólnie z klasą Ob ze SSP nr 3 z Kazimierzy Wielkiej kontynuowaliśmy tegoroczne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci wraz z wychowawczynią panią Renatą Gaweł oraz ze swoimi pluszowymi misiami odwiedziły bibliotekę.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wzajemnego poznania się. Dzieci przedstawiły tez swoje maskotki i historie z nimi związane. Potem przypomnieliśmy sobie skąd pochodzi pluszowy miś. Historia pluszaków rozpoczęła się w USA w czasach prezydenta Teodora Roosvelta, który podczas polowania uratował małego niedźwiadka. Aby upamietnic to wydarzenie producent zabawek wymyślił pluszową zabawkę – misia i za zgodą prezydenta nazwał go „teddy bear”.   Następnie wymieniliśmy najbardziej znane bajkowe misie. Przypomnieliśmy postać polskiego misia, który bawi dzieci od 1957 roku – czyli Misia Uszatka. Dzieci posłuchały kilka historii o Misiu Uszatku i dowiedziały się, w jaki sposób oklapło mu uszko, kto go nazwał "Mis Usztek" i skąd się bierze przysmak wszystkich misiów - czyli miód...

W kolejnej części spotkania dzieci wykonały niedźwiadkowe maski i miały okazję spotkać się z naszym bibliotecznym misiem, który częstował słodyczami oraz chętnie pozował do zdjęć.