• Teatrzyk: Jaś i drzewo fasolowe

• W poniedziałek 27.08.2018 r. dzieci z grup: "Bibliokoderzy", "Bibliostworki" oraz "Reyowe Smyki" uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym studia teatralnego "Krak - Art" z Krakowa pt. "Jaś i drzewo fasolowe". Dzięki różnorodnym scenografiom, barwnym strojom i podkładom muzycznym dzieci zostały przeniesione do bajkowej krainy. Główny bohater - Jaś po śmierci ojca cierpiał biedę, dlatego matka kazała mu sprzedać krowę "Krasulę".

• Najmłodsi zostali przeniesieni na wieś, mogli poznać zwierzęta gospodarskie, a także zboża, warzywa i owoce. Jaś sprzedał krowę za 5 ziarenek fasoli. Jednak nie była to zwykła fasola. Po wyrzuceniu jej przez matkę bohatera ta zaczyna rosnąć wysoko do chmur. Dzięki niej Jaś mógł poznać zielarkę oraz jej złego męża i przeżyć wiele przygód. Dzieci dopingowały biednego Jasia. Bajka wzorowana na angielskim pierwowzorze miała na celu nauczyć dzieci szacunku do innych, a także niesienia pomocy potrzebującym.

W przedstawieniu wzięło udział 40 osób.