• Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach
        • Pokaz iluzjonistyczny - Bibliokulturka

• Iluzjonista w bibliotece? Tak, to możliwe. Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dzieci z obu grup wakacyjnych mogły "na żywo" uczestniczyć w pokazie iluzji.  Iluzjonista Krystian Bączyński nauczył dzieci "czarować" przy pomocy magicznych zaklęć: "Abrakadabra", "Bim salabim", dmuchania i odliczania do trzech.

Pokazowi towarzyszyła magiczna walizka z akcesoriami: kapeluszem, różnokolorowymi sznurkami, chusteczkami, przyjacielem - piłką Stefkiem oraz tajemniczym jajem. Dzieci włączały się w magiczne zaklęcia i dzięki temu sznurek sam się rozwiązywał, jajko znikało, a piłeczki w cudowny sposób się mnożyły. Dziwnym trafem najmłodsi ukrywali rekwizyty w uchu czy rękawie.

• Nie zabrakło gromkich braw i salw śmiechu. Przedstawienie było uzupełnione komicznymi wstawkami i dowcipami. Promocja zadania polegała na tym, iż po raz pierwszy w historii biblioteki dzieci uczestniczyły w pokazie iluzji, na zajęcia przybyli również rodzice i dzieci z grupy: "Reyowe Smyki" oraz najmłodsi niekorzystający regularnie ze zbiorów biblioteki. Dzięki temu biblioteka pozyskała nowych czytelników, gdyż warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie aktywnej karty bibliotecznej. Uwieńczeniem spotkania były autografy na wizytówce iluzjonisty oraz pamiątkowe zdjęcia. W zajęciach uczestniczyło 55 osób.

• Projekt "BIBLIOKULTURKA" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.