• REYOWA GRA BIBLIOTECZNA

• W listopadzie 2017 roku uczniów szkół podstawowych zaprosiliśmy do Reyowej Gry Bibliotecznej.
          W Grze mogły brać udział 5-osobowe grupy zgłoszone przez opiekuna (który w grze udziału bezpośrednio nie brał).  Zadaniem uczestników gry było poruszanie się miedzy pomieszczeniami biblioteki i filii, w których umiejscowiono Punkty Kontrolne. Na każdym z 8 Punktów grupa miała do wykonania zadanie a wśród nich m.in.: krzyżówka, 15 minut kodowania, zadania ruchowe oraz test wiedzy dotyczący Kazimierzy Wielkiej, biblioteki oraz Mikołaja Reja (test przygotowano z użyciem aplikacji Kahoot! i nadal można w niego grać wyszukując na stronie https://kahoot.it/ po nazwie: Reyowa Gra Biblioteczna). Najwięcej energii uczestnicy włożyli w zadanie artystyczne, gdzie ich zadaniem było przygotowanie z dostępnych materiałów stroju dla osoby sprzątającej bibliotekę, wykorzystano takie przedmioty, jak: worki na śmieci, papier, sznurek, kolorowe tasiemki oraz balony a zdjęcia z gotowymi strojami można podziwiać na naszej stronie internetowej. Grywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych:

• VI-VII klasa szkoły podstawowej: 28 listopada 2017 roku w godzinach 8:00 – 10:00
          • IV-V klasa szkoły podstawowej: 30 listopada 2017 roku w godzinach 8:00 – 10:00
        • Zwycięzcami w kategorii wiekowej starszej zostali uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kamieńczycach. Drużyna I w składzie: Bartłomeij Żuracki, Karolina Mzyk, Maciej Podziomski, Adrian Korfel oraz Stanisław Warchoł zdobyła łącznie 41 punktów i o 1 punkt wyprzedziła Drużynę IV z Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kazimierzy Wielkiej w składzie: Natalia Małecka, Natalia Nawrot, Piotr Pomykalski, Patrycja Kotwica oraz Karolina Grudzień. Trzecie miejsce zajęła Drużyna V z Samorządowej szkoły Podstawowej w Kazimierzy Wielkiej, którą tworzyli: Patryk Paś, Szymon Gącik, Weronika Trojan, Oliwia Żarek oraz Jakub Włusek. Opiekunem zwycięskiej drużyny była Pani Małgorzata Cabala a drużyn, które zajęły 2 i 3 miejsce Pan Piotr Kwiecień

• W kategorii klas V-VI triumfowały drużyny z Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kazimierzy Wielkiej zgłoszone przez Panią Katarzynę Borycką. Zwyciężyła z 72 punktami Drużyna V w składzie: Ewa Wojas, Gabriela Wojtasik, Martyna Frączek, Igor Grzesik oraz Jędrzej Kania. Ponad 10 punktów mniej (61 punktów) zgromadzili zdobywcy drugiego miejsca Drużyna II, która tworzyli: Zuzanna Sambór, Wiktoria Paś, Kinga Wójcik, Weronika Pabiś i Bartosz Krzemiński. Drużyna III, która zajęła miejsce trzecie, zgromadziła 58 punktów a jej skład to: Wiktoria Durbas, Natalia Jałocha, Jakub Dusza, Michalina Szwajca oraz Karol Galus. Opiekunem tej grupy reprezentującej Szkołę Podstawową „Twórcza szkoła” w Cudzynowicach była Pani Renata Reszka.

Pula nagród w konkursie przekraczała 1000,00 zł a zwycięzcy otrzymali gry planszowe („Nie śmiej się” oraz „Pan tu nie stał”), książki i filmy, natomiast nauczyciele pamiątkowe kubki z logo biblioteki. Nagrodą dodatkową była możliwość udziału w organizowanej w ramach REYADY 2017 wycieczki do Dworku Mikołaja Reja w Nagłowicach (5-osobowa zwycięska grupa + opiekun).

Projekt "REYADA 2017 - święto patrona biblioteki" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.