• Wszyscy razem

„Wszyscy Razem” pod takim hasłem 12- 06- 2019r. odbyło się powitanie lata w Regionalnej Placówce Opiekuńczo- Terapeutycznej w Kazimierzy Wielkiej. To było wydarzenie. Na placu stała dmuchana zjeżdżalnia ,trampolina, samochód policyjny, stoisko z popcornem, grill, pies terapeuta „ Abi”, malowanie twarzy, było w czym wybierać i szaleć do woli.

Prawdziwą gratką dla najmłodszych był miś biblioteczny, przechadzając się dostojnie, zapraszał do wspólnego zdjęcia, przytulenia, „przybicia piątki”. Pracownicy Biblioteki Publicznej w Kazimierzy Wielkiej podarowali każdemu uczestnikowi zabawy kolorowy balon z logiem  książnicy. Przygrywała dobra muzyka, śmiech i zabawa, to była dobrze zorganizowana impreza. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć Starosty Powiatu Kazimierskiego pana Jana Nowaka wraz z przedstawicielami Powiatu Kazimierskiego, Dyrekcja wraz z pracownikami Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Cudzynowicach, oraz osoby zatrudnione w RPOT w Kazimierzy Wielkiej i inni znamienici goście zaproszeni przez Dyrektora Placówki pana Jacka Sambóra.

• Podstawówka daje przykład - konkurs

Gratulujemy 😆

W tym tygodniu punkty przyznawaliśmy za:

📖 udział w 9 Kazimierskim Miesiącu Czytania Dzieciom - 100 pkt. za każde spotkanie

📖 udział w Kazimierskim Festiwalu Kulturalnym - 100 pkt. za każde spotkanie

📖 Lokalny Klub Kodowania - 10 pkt. za każde dziecko

📖 Zajęcia z nauki czytania - 10 pkt. za każde dziecko

📖 Udział uczniów w teatrzyku "Czerwony kapturek" - 10 pkt. za każde dziecko

📖 Udział uczniów w spotkaniu autorskim - 10 pkt. za każde dziecko

• Podstawówka daje przykład - konkurs

Gratulujemy 😆

W tym tygodniu punkty przyznawaliśmy za:

📖 udział w Kazimierskim Festiwalu Kulturalnym - 100 pkt. za każde spotkanie

📖 Lokalny Klub Kodowania - 10 pkt. za każde dziecko

📖 Zajęcia z nauki czytania - 10 pkt. za każde dziecko

• 9 Kazimierski Miesiąc Czytania Dzieciom - pierwszy tydzień

Miejsko – Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. M. Reja w Kazimierzy Wielkiej jak co roku włączyła się w akcję czytania dzieciom czyli w „XVIII Ogólnopolski Tydzień czytania Dzieciom” w ramach kampanii: „Cała Polska czyta Dzieciom”. Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Sportowcy czytają dzieciom – wychowanie przez sport i czytanie”. Miesiąc czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa (więcej)

• Kazimierski Festiwal Kulturalny trwa!

Czerwiec rozpoczęliśmy od cyklu spotkań dla dzieci w klasach "0" z kazimierskich szkół podstawowych. Spotkania odbywają się pod hasłem: Co to jest kultura? Na każdym ze spotkań w omawiamy w sposób przyjazny dla dzieci inny aspekt kultury a także wspólnie tworzymy dzieło.

• Podstawówka daje przykład!

Konkurs skierowany jest do wszystkich szkół podstawowych z terenu Powiatu Kazimierskiego. Szkołę do konkursu zgłasza dyrektor. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie i podpisanie Karty Zgłoszenia (załącznik Nr 1) i dostarczenie jej / przesłanie (pocztą lub e-mailem) do biblioteki.

Szczegóły (regulamin i karta zgłoszenia) dostępne są na stronie internetowej naszej biblioteki.

• #biblioteka

W dniach od 8 do 15 maja trał Tydzień bibliotek, w tym roku pod hasłem: #biblioteka.

„Cyfrowa majówka” – jest to konkurs skierowany do lokalnych społeczności, którego organizatorem jest Ministerstwo Cyfryzacji.

• Kazimierski Festiwal Kulturalny

Miejsko-Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja w Kazimierzy Wielkiej istnieje od 1949 roku. W 2019 roku przypada jubileusz 70-lecia jej istnienia. W maja 2019 roku, w czasie trwania Tygodnia Bibliotek, biblioteka rozpoczęła Kazimierski Festiwal Kulturalny...

• Globalnie w bibliotekach

27 marca 2019 r. w Czytelni Biblioteki odbył się warsztat w ramach wodnej edycji programu "Globalnie w bibliotekach".

Uczniowie kl.II z Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II z Kazimierzy Wielkiej uczestniczyli w warsztacie pt. " W jaki sposób ludzie na świecie pozyskują wodę?" więcej

• Boje planszówkowe

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu, jakimi ostatnimi czasy cieszą się gry planszowe nasza biblioteka od kilku lat gromadzi je i wypożycza. Widząc rosnące zainteresowanie czytelników  - zwłaszcza tych młodszych postanowiliśmy zorganizować Rodzinne Boje Planszówkowe więcej

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Boje planszówkowe.