Zakodowany Układ Słoneczny
Podczas sierpniowych zajęć dzieci z wtorkowej młodszej grupy wyruszyły daleką podróż w kosmos. Na początku zajęć, które odbyły się we wtorek 13 sierpnia dzieci dowiedziały się o podstawowych faktach dotyczących kosmosu od prowadzącego zajęcia Adama Bieniasa. Dzięki takim książkom znajdującym się w bibliotece jak: „Wyprawy na księżyc”, „Nasza planeta”, „Słońce i planety”, „Ilustrowany atlas świata dla dzieci” prowadzący przybliżył uczestnikom zajęć obraz wszechświata. Dzieci poznawały nazwy planet oraz wydarzeń związanych z podbojem kosmosu, jak pierwsze lądowanie człowieka na księżycu, które miało miejsce równo 50 lat temu w 1969 roku.
Ozoboty
Następnie dzieci wymieniały nazwy pojazdów i statków kosmicznych oraz wszystkich zjawisk kojarzących się z kosmosem i planetami. W dalszej części zajęć dzieci przeszły do rysowania własnego Układu Słonecznego. Pracę tę wykonali z wielką pasją, podzieleni na dwie grupy. Dzięki ciężkiej pracy koderów powstały więc... dwa Układy Słoneczne, w których wyrysowane orbity planet służyły jako tory dla ozobotów. Każdy Układ Słoneczny stworzony przez dzieci miał ”tory-orbity”, które posiadały różne komendy typu: szybko, wolno, turbo. Zajęcia urozmaicały filmiki piosenki o kosmicznej tematyce. Na koniec uczestnicy wtorkowego spotkania budowali „pojazdy kosmiczne” z kubków.
Projekt "BIBLIOKULTURKA 2.0" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Projekt realizowany w ramach V edycji Programu "Decydujesz, Pomagamy" organizowanego przy współpracy ze spółką Tesco (Polska) Sp. z o.o. oraz Fundacją Tesco, zgodnie z umową o dofinansowanie projektu nr 20011/2019.SPONSORZY:
PARTNERZY MEDIALNI: