• Lokalny Klub Kodowania

• Na początku października rozpoczął działalność Lokalny Klub Kodowania. Pierwsze zajęcia odbyły się 7 października 2021. Dzieci podczas pierwszych zajęć obejrzały roboty, na których będą pracować podczas zajęć Lokalnego Klubu Kodowania (LKK). Następnie na macie musiały stworzyć (zakodować) wzór drzewa. Następnie dzieci musiały przejść ścieżkę wykonując konkretne polecenia (komendy). Na sam koniec zajęć dzieci musiały pokolorować trasę dla małego robota-ozobota.

• Dash

• Na drugich zajęciach z Lokalnego Klubu Kodowania dzieci zapoznały się z robotem Dashem. Pierwszą czynnością jaką miały wykonać, było ułożenie kodu na  macie. Następnie dzieciaki musiały zakodować –  „węża z kubków plastikowych”, rysując najpierw na kartce  kreski- kody następnie układając wzór z kubków według narysowanych kodów. Na koniec zajęć dzieci zapoznały się z robotem Dashem. Uczyły się kierować robotem, jeździć nim. Na sam koniec dzieci burzyły wieże z kubków za pomocą robota.

• Już wkrótce

Strona jest w trakcie tworzenia