• Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach
      • Filia dla Dzieci i Młodzieży Miejsko-Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. M. Reja w Kazimierzy Wielkiej zorganizowała cykl zajęć dla dzieci w wieku 5-11 lat podczas ferii zimowych. Zajęcia trwały 1,5 godziny dziennie, obejmowały zajęcia integracyjne, zajęcia plastyczne np. lepienie zwierząt z plasteliny, wyklejanie bałwana z bibuły i waty, rysowanie świecą, tworzenie masek karnawałowych. Ponadto we wtorki odbyły się „Poranki z bajką”, w trakcie których dzieci czytały o przygodach Franklina i oglądały bajkę pt. „Franklin chce mieć zwierzątko” a także obejrzały film animowany pt. „Król Lew 2”. Uczestnicy „Poranków z bajką” otrzymali dyplom Franklina.  Piątkowe zajęcia były zajęciami ruchowymi z fizjoterapeutą – Marcinem Galwasem, który oprócz typowego aerobiku zaproponował pokazywanie sportów zimowych, zabawy z pachołkami i woreczkami z kaszą oraz gimnastykę z piłkami. Odbyło się również spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji, dzieci poznały zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Zwieńczeniem ferii był dzień gier planszowych, podczas którego dzieci tworzyły własną grę planszową i będąc pionkami pokonywały pola od startu do mety rzucając dużą kostką.  Odbył się także Turniej Gier Planszowych z nagrodami.

W czasie ferii w czwartki odbywały się spotkania grupy zabawowej „Reyowe Smyki” – maluszki 2-3 r.ż. spędzały czas w „Sali zabaw” koncentrując się na łowieniu rybek na magnes, rysowaniu, tańczeniu i układaniu puzzli.

Reasumując podczas ferii bibliotekę odwiedziło 99 dzieci.

Monika Wendel