• Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.
    • Marcus Tullius Cicero
    • SSP Kamieńczyce

    • W środowy poranek 22.09.2021 r. bibliotekę odwiedzili uczniowie wraz z wychowawcami klas I, II i III Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Ks. Władysława Latosa w Kamieńczycach. „Goście” zwiedzili bibliotekę, poznali księgozbiór Filii dla Dzieci i Młodzieży. Uczniowie posłuchali opowiadania pt. „Wizyta w bibliotece” , a także obejrzeli filmiki o tym, jak powstaje książka, jakie zasady panują w bibliotece i jak wygląda wypożyczanie materiałów bibliotecznych. Uczniowie zostali podzieleni na 5 grup i musieli „przejść” kolejne punkty biblioteczne z różnymi wyzwaniami związanymi z biblioteką. Uczestnicy gry bibliotecznej kolejno uczestniczyli w grze podłogowej, rzucaniu do celu, odszukiwaniu książek o podanym tytule w bibliotece, rozwiązywaniu krzyżówki, zabawie z ozobotami, zabawie w kodowanie, uczestnictwie w grach planszowych, szukaniu miodku, odgadywaniu zagadek. Ponadto dzieci  wysłuchały opowiadania pt.: „ Przygody Fenka- Biblioteka” i odszukiwały drogi w labiryncie. Było mnóstwo pytań, rozmowy i śmiech. Na zakończenie każde dziecko otrzymało prezent – długopis z logo biblioteki oraz stanęło do wspólnego zdjęcia. W zajęciach uczestniczyło 30 uczniów.

    • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - 0 "a" i 0 "b" SSP3

    • W środę bibliotekę odwiedzili uczniowie klas 0 „a” i 0 „b” z SSP3 z Kazimierzy Wielkiej. Dzieci posłuchały opowiadania pt. „Wizyta w bibliotece”, poznały księgozbiór biblioteki, zobaczyły prezentację o działaniach biblioteki, obejrzały bajkę pt. „Świnka Peppa w bibliotece”. Dowiedziały się, jak powstaje książka, jak należy się zachować w bibliotece i posłuchały „skargi książki”.  Uczniowie uczestniczyli w quizie ze znajomości bajek, grali w „5 sekund”, układali jesienne drzewo z kolorowych kubeczków na macie do kodowania. Dzieci posłuchały baśni o królewnie, która wyruszyła w daleką podróż. Zadaniem dzieci było wymyślić dalszy ciąg historii i stworzyć trasę dla ozobotów na podstawie danej baśni. Uczniowie posłuchali znanych wierszy Brzechwy i Tuwima. Na koniec zajęć uczestnicy zbudowali zamek z kubków. W  ramach „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” bibliotekę odwiedziło 39 uczniów.

    • SSP3 kl. III "b"

    • W poniedziałek bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy III „b” wraz z wychowawczynią panią Renatą Gaweł z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 z Kazimierzy Wielkiej. Uczestnicy zajęć zapoznali się z prezentacjami: „ Biblioteka. Miejsce przyjazne dla człowieka” oraz „ Historia książki”, poznali materiały biblioteczne, jakie znajdują się w bibliotece oraz regulamin biblioteki. Następnie wybrani uczniowie czytali opowiadanie pt. „Jagoda” Beaty Andrzejczuk traktujące o tolerancji i akceptacji człowieka. Opowiadaniu przyświecało motto, iż nie ocenia się człowieka po wyglądzie tylko po zachowaniu w stosunku do drugiego człowieka. Dzieci rozwiązywały krzyżówkę o bibliotece, hasło główne brzmiało: „Lubię czytać”. Z okazji obchodzonego dzisiaj „Dnia zwierząt” uczniowie wysłuchali wiersza pt. „Zły humorek” Doroty Gellner, a następnie przy użyciu pasków z papieru kolorowego tworzyli macki ośmiornicy Matyldzie. W spotkaniu uczestniczyło 17 uczniów.

    • " Zerówki" SSP 1 w Kazimierzy Wielkiej

    • Piękny październikowy dzień i odwiedziny w bibliotece dzieci z „ zerówek” SSP1 w Kazimierzy Wielkiej. Po wprowadzeniu dzieci zobaczyły prezentację o działaniach biblioteki, a także ofertę kulturalną i zajęcia oferowane przez bibliotekę. Wprowadziłyśmy odwiedzających w świat biblioteki i książek spacerując po wszystkich pomieszczeniach, nastąpił śmiech i gwar.  Uczniowie wysłuchali opowiadania pt.:” Wizyta w bibliotece”, odpowiadali na pytania ze znajomości wysłuchanego tekstu, układali jesienne drzewo z kolorowych kubeczków na macie do kodowania, uczestniczyli w quizie ze znajomości bajek oraz wyzwaniu: ” Prawda czy fałsz”. Opowiadania, zagadki, kodowanie i labirynty, poszukiwanie zaginionego miodku Kubusia Puchatka oraz przyklejanie ogona Kłapouchemu to wyzwania, które dzieci pokonywały ze śmiechem.  Dziękujemy za odwiedziny.

    • Trzecioklasiści z SSP1

    • Cieszymy się, że kolejna klasa z SSP1 w Kazimierzy Wielkiej odwiedziła bibliotekę. Trzecioklasiści wraz z wychowawcą zapoznali się z działalnością biblioteki, pracą bibliotekarzy. Po prezentacji dzieci rozwiązywały krzyżówkę, zagrały w grę „ Prawda czy fałsz”. Książki wzmacniają mięśnie, więc ćwiczyliśmy z książkami, zagraliśmy w grę „ Krzesła” oraz sprawdziliśmy się w zabawie na szybką reakcję. Uczniowie przenieśli się do sali komputerowej, a tam czekała na nich prezentacja o powstaniu książki oraz gra na skojarzenia. Zapraszamy do Nas, czekamy.

    • Czwarte klasy z SSP 1 wKazimierzy Wielkiej

    • 14 października 2021r. w Dniu Edukacji Narodowej uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunami SSP 1 w Kazimierzy Wielkiej wybrali się do biblioteki. Po powitaniu, dzieci oglądnęły prezentację o książce, przeczytały opowiadanie pt.:” Koszmarny Karolek- czyta książkę”. Dynia z chrupek kukurydzianych- to naprawdę się udało. Zabawa w „ Prawdę czy fałsz”, rzuty piłką, zabawy integracyjne, oraz obsługa robotów.
     Z okazji Dnia Nauczyciela składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i radości. Wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności.

    • ZPSWR Cudzynowice

    • W czwartek 23.09.2021 r. w murach biblioteki gościliśmy uczniów wraz z opiekunami z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo- Rewalidacyjnych z Cudzynowic. Dzieci posłuchały opowiadania pt. „Kicia Kocia w bibliotece”, uczestniczyły w zabawie w czarowanie z „Pieskiem Fafikiem” oraz obejrzały bajkę pt. „Świnka Peppa w bibliotece”. Nie zabrakło prezentacji materiałów bibliotecznych: książek dla dzieci, gier i bajek. Dzieci brały udział w quizie z wiedzy o bajkach. Zbudowały wieżę z kubeczków i poznały ozoboty. W zajęciach uczestniczyło 5 uczniów i 4 opiekunów.

    • Klasa 7 z SSP 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej

    • We wrześniowy piątek bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy siódmej SSP nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej. Oprowadziliśmy uczniów po obiekcie- filii dla dzieci i młodzieży, wypożyczalni dla dorosłych, punkcie wypożyczeń gier planszowych, zapisu i zwrotów. Zaangażowaliśmy w pracę bibliotekarza, przy układaniu księgozbioru. Opowiadaliśmy czym się zajmujemy, co należy do naszych obowiązków, jaką mamy ofertę dla czytelników. W sali komputerowej oglądaliśmy film pt.: „ Fakty i mity o bibliotekarzach”. Młodzież rozwiązywała krzyżówkę związaną z biblioteką. Graliśmy z podziałem na drużyny w grę planszową „ 5 sekund”. Zabawa integracyjna „ Bum” była ostatnim punktem spotkania. Zaprosiliśmy uczestników do odwiedzin, zapisu do biblioteki na zajęcia, które prowadzimy. Czekamy na Was!!!!

    • Niepubliczne Przedszkole " Motylek"


    • Niepubliczne Przedszkole „ Motylek”, a dokładnie pięciolatki wraz z opiekunami grup odwiedziło bibliotekę publiczną. Po gorącym przywitaniu i ulokowaniu się w sali komputerowej dzieci dowiedziały się o zasadach zachowania w czytelni, czym zajmują się bibliotekarze, pracy, obowiązkach. Opowiadanie i pytania do niego, zagadki  z tytułami bajek i wierszyków, tak prezentował się początek spotkania. Nagle z przedszkolaków utworzyliśmy pociąg i tak zwiedziliśmy każde pomieszczenie biblioteki. W filii dla dzieci bawiliśmy się w grę integracyjną. Wróciliśmy do sali komputerowej, a tam czekały na nas jesienne liście do przyklejenia, tak powstała wyklejanka. Kłapouchy i jego zgubiony ogonek, którego należało dokleić z zamkniętymi oczami, było wyzwaniem, ale z ogromnym dopingiem dla każdego chętnego do zabawy. Ostatnim punktem spotkania była obiecana zabawa w sali do tego przeznaczonej. Dzieci były zadowolone, z chęcią ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia. Dziękujemy za odwiedziny.

    • Klasy pierwsze z SSP1 w Kazimierzy Wielkiej

    •  

     Deszczowy ranek nie straszny pierwszakom z kazimierskiej „ jedynki”, przyjechały uśmiechnięte i bardzo ciekawe, co też bibliotekarze przygotowali dla nich. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji o bibliotece, była pogadanka, o tym, jak postępować z książkami, jak zachować się w bibliotece. Dzieci podzielone na grupy rozpoczęły zajęcia plastyczne, tworząc dynie, grały i bawiły się , zgadywały zagadki, słuchały opowiadań, przechodziły labirynty z ołówkiem w ręku , szukały różnic. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt.:” Wizyta w bibliotece”, odgadywali zagadki o bohaterach bajek, kodowali jesienne drzewo z kubeczków na macie, grali w „5 sekund” oraz „ Prawda czy fałsz”. Ostatnim punktem spotkania było kodowanie z robotami. Dziękujemy za miłe spotkanie.

  • Kontakty

   • Miejsko-Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja w Kazimierzy Wielkiej
   • bibliotekakazimierzawielka@gmail.com
   • biblkw.kultura@gmail.com
   • bibliotekakazimierzawielka@gmail.com
   • (41) 352 12 11
   • ul. Kolejowa 17 28-500 Kazimierza Wielka
   • PROLONGATA: biblkw.wypozyczalnia@gmail.com
   • Inspektor Ochrony Danych: Zbigniew Kolus e-mail: iod.rodo.ochrona@gmail.com
   • NIP 662-16-73-365
   • Numer konta bankowego 16 8493 0004 0180 0130 0024 0001
   • Filia dla Dzieci i Młodzieży ul. Kolejowa 17 28-500 Kazimierza Wielka biblkw.fddim@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych