• Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.
        • Albert Einstein
        • Love all, trust a few, do wrong to none.
        • William Shakespear
        • The only person who is educated is the one who has learned how to learn and change.
        • Carl Rogers
        • Co kryje się pod tajemniczym słowem „kodowanie”?, "Jak ożywić robota?" – na te pytania szukaliśmy odpowiedzi wspólnie z podopiecznymi świetlicy środowiskowej z Kazimierzy Wielkiej.

W świątecznym okresie bibliotekę odwiedzili wychowankowie świetlicy środowiskowej wraz z opiekunkami. Podczas godzinnego spotkania wyjaśniliśmy sobie, co kryje się pod tajemniczo brzmiącym słowem „kodowanie”. Zastanawialiśmy się co kodowanie, czyli inaczej programowanie ma wspólnego z lekcjami w-fu. W myśl definicji, że programowanie to inaczej wydawanie poleceń, zaprogramowaliśmy drogę i czynności jakie miała pokonać osoba, aby podnieść wskazany przedmiot i wrócić na miejsce. W dalszej części spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z robotem Photon i aplikacją Photon Coding. Wstępem do kodowania była nauka poruszania się robotem, do czego przysłużyła się zabawa w burzenie wieży. Następnie poznaliśmy pierwszy stopień wtajemniczania w programowaniu Photona, czyli poziom Photon Draw.